Sākoties ārkārtējai situācijai valstī saistībā ar vīrusa infekcijas slimības "Covid-19" izplatību, 25. martā Liepājas pašvaldībā tika izveidota Krīzes vadības grupa, kas kopš krīzes sākuma kopumā ir organizējusi 12 sēdes, kurās pieņemti 60 lēmumi, portālu irliepaja.lv informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

"Darbs krīzes vadības grupas ietvaros tika veikts ar lielāko atbildību, saprotot, ka pieņemtajiem lēmumiem ir jābūt sabalansētiem ar iedzīvotāju drošību, epidemiologu rekomendācijām un valstī noteiktajiem ierobežojumiem. Noslēdzot krīzes vadības grupas darbu, esmu gandarīts par paveikto – par līdzcilvēku atbildību pret situāciju, par pieņemtajiem lēmumiem un rastajiem risinājumiem. Taču mums ir jāturpina būt piesardzīgiem, jo tālākie vīrusa attīstības scenāriji lielā mērā būs atkarīga tieši no mūsu disciplinētās uzvedības un individuālās atbildības," atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Krīzes vadības grupa tika izveidota, lai papildu Ministru kabineta noteikumiem noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus Liepājā. Būtiskākie lēmumi bija saistībā ar atbalsta sniegšanu vietējiem uzņēmējiem, pašvaldības iestāžu darba organizēšanu, sabiedriskā transporta satiksmes organizācijas un drošības noteikumu izmaiņām, iepriekš plānotajiem sporta un kultūras pasākumiem, atsevišķu pilsētas infrastruktūras objektu pieejamību, piemēram, āra trenažieru, bērnu laukumu slēgšanu un  atvēršanu, repatriantu atgādāšanu mājās, akūto medicīnas pakalpojumu nodrošināšanu u.c..

Krīzes vadības grupu vadīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un tajā darbojās domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks, domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs, pašvaldības izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš, domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Agija Tērauda (vēlāk Iveta Fomina), Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne un pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Ņemot vērā to, ka ārkārtējā situācija valstī beigusies un situācija stabilizējusies, šodienas Liepājas pilsētas domes sēdē tika nolemts pārtraukt šīs Krīzes grupas darbību un to sasaukt tikai nepieciešamības gadījumā.

Tāpat 18. jūnija domes sēdē deputāti par atbildīgu, godprātīgu un profesionālu darbu, kā arī operativitāti un atsaucību valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar vīrusa infekcijas "Covid-19" izplatības ierobežošanu lēma vairākām pašvaldības un valsts institūcijām piešķirt Liepājas domes pateicības rakstus.


Pateicības saņēma SIA "Liepājas reģionālā slimnīca", Slimību profilakses un kontroles centra Kurzemes reģionālajai nodaļa, SIA "Centrālā laboratorija",  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes nodaļa, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde, Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Pašvaldības policija", Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes Kurzemes muitas kontroles punkta daļa, Valsts Robežsardzes Ventspils pārvaldes Kurzemes dienests, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, stividorkompānija "Terrabalt", SIA "AUTO VIP BUSS", Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde", pirmsskolas izglītības iestāde "Saulīte", pirmsskolas izglītības iestāde "Delfīns", pirmsskolas izglītības iestāde "Zīļuks", pirmsskolas izglītības iestāde "Rūķītis", Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests" un Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Bāriņtiesa".