Ceturtdien, 29.aprīlī, Liepājā darba vizītē ieradās aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Vizītes laikā ministrs tikās ar Liepājas domes un Liepājas speciāli ekonomiskās zonas (SEZ) vadību, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Darba vizīte sākās Liepājas domē, kur ministru sagaidīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis. Tikšanās laikā domes priekšsēdētājs iepazīstināja ministru ar pārmaiņām, kas ieviesušās pilsētā kopš pēdējās vizītes, kas notika 2019.gadā. Pārrunāti tika arī valsts nozīmes aizsardzības jautājumi, īpaši tie, kas ietekmē projektu realizēšanu Liepājā.

Sarunas laikā domes priekšsēdētājs lūdza ministru iepazīstināt ar tālākajiem plāniem attiecībā uz Jūras virsnieku saieta namu, kas atrodas Karostā – akcentējot šīs vietas vēsturisko nozīmību pilsētai, un vēršot uzmanību uz liepājnieku izteiktajiem ierosinājumiem par saieta nama atvēršanu apskatei. Papildus tikšanās laikā tika pārrunāts nesenais ledlauža “Yury Topchev” ienākšanas Liepājas ostā gadījums un informācijas sniegšanas kārtība ostas kapteiņiem no ministrijas pakļautībā esošā Krasta apsardzes dienesta.

Aizsardzības ministrs īpašu interesi izrādīja par vakcinācijas procesa gaitu Liepājā un pandēmijas ietekmi uz uzņēmējiem, tai skaitā pašvaldības atbalstu visvairāk skartajām nozarēm. Tāpat ministrs lūdza prezentēt pašvaldības vīziju par bijušo "Liepājas metalurga" teritoriju un tā nākotnes perspektīvām.

Darba vizītes turpinājumā aizsardzības ministrs devās uz Liepājas speciāli ekonomisko zonu – tur tiekoties ar SEZ vadību un apskatot ostas teritoriju, uzņēmumus.