Ceturtdien aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) bijušajā Nacionālo bruņoto spēku munīcijas noliktavā - Liepājas krasta artilērijas baterijā Nr.2 - Tobago ielā 1, apmeklēja Latvijas Kara muzeja ierīkotu vēsturisku ekspozīciju, kas jau drīzumā vērs durvis arī apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Liepājas Karostas daudzo objektu vidū tieši krasta artilērijas baterija Nr.2 Tobago ielā 1 joprojām ir noslēpumainākā vieta Liepājā, kas plašākai sabiedrībai bija slēgta teritorija kopš tās uzbūvēšanas 1890.gadā. Sprādzienbīstamības dēļ teritorija vienmēr bijusi ļoti ierobežotas piekļuves objekts un tikusi stingri apsargāta.


Šobrīd Liepājas krasta artilērijas baterija Nr. 2 ir labi saglabājusies, jo nav piedzīvojusi spridzināšanu un visu pastāvēšanas laiku ir tikusi apsaimniekota, līdz ar to būvju kopums ir saglabājis savu vēsturisko šarmu un arhitektonisko apjomu.

Liepājas mērs Gunārs Ansiņš par aizvadīto vizīti savā feisbuka lapā raksta: "Kamēr citur vēl tikai runā par militāro industrializāciju, Liepājā jau ir labi paraugi, ko šodien parādījām arī aizsardzības ministram Artim Pabrikam, uzņemot reģionālajā vizītē. Diena pilna kontrastiem: no rīta apmeklējām milzīgo "Liepājas metalurga" bijušo teritoriju, kurā no augstākā punkta iespējams aplūkot aizgājušo laiku saimniekošanas (ne)prasmi, ar ko mums šodien jātiek galā, lai tur izveidotu mūsdienīgu industriālo parku, savukārt vizītes noslēgumā paviesošanās "Jensen Metal" jaunajās ražotnēs Karostā un "Interspiro" ražotnē ar Sandra Gusta viesmīlību parādīja, ka mūsu ražotāji ir šodienīgi, efektīvi, pieprasīti visā pasaulē, tai skaitā lieliski apkalpo arī militāro industriju.

Ar ministru arī apskatījām vienu unikālu objektu, kas tuvākajā laikā vērs durvis Karostā - bijušo armijas munīcijas noliktavu Tobago ielā, kur šobrīd iekārtojas Latvijas Kara muzejs ar savu ekspozīciju. Mūsu sarežģītā militārā vēsture no cariskās Krievijas laikiem līdz atjaunotas Latvijas laikiem kā iekapsulēta vienreizējā un līdz šim parastajiem civiliedzīvotājiem absolūti nepieejamā vidē. Būs interesanti. Tikai jāsagaida maija vidus, kad paredzēts ekspozīciju atklāt."