Aizsardzības ministrs Artis Pabriks savas vizītes laikā Liepājā ceturtdien, 29. aprīlī, atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, vai ministrija plāno attīstīt savu bāzi Liepājā, sacīja:


"Osta ir liela daļa no Liepājas, un

mēs kopā ar saviem sabiedrotajiem un NATO plānojam līdz apmēram 100 miljoniem eiro lielu investīciju ostas attīstībā.

Tas, protams, būs bruņoto spēku vajadzībām, bet arī civilā sadaļa no šīs investīcijas ļoti iegūs, jo tas nozīmē gan sakārtotu vidi, gan padziļinātu ostu, gan cita tipa piestātnes, gan arī vairāk apmeklētāju, būs darbs celtniekiem un visiem citiem," sacīja ministrs, piebilstot, ka ministrija ļoti cer uz NATO investīciju, jo, lai gan ir skaidrs, ka Liepājas ostā ir jāinvestē, ar Aizsardzības ministrijas budžetu paietu ilgs laiks, kamēr izdotos to īstenot.


Runa ir par investīcijām Karostas pusē, jo, kā teica ministrs, "neesam padomju vara un mēs negribam iejaukties pilsētas infrastruktūrā".


Par to, ka Liepājas osta būtu vispiemērotākā, ja NATO militārā pavēlniecība lemtu par ostas piestātnes izveidi kādā no Baltijas valstīm, lai nodrošinātu NATO militāro kuģu piekļuvi reģionam, savulaik jau runāja Raimonds Vējonis, būdams aizsardzības ministra amatā. Arī 2016. gadā Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs runā par iespējamo NATO militāro ostu Liepājā.


Liepājas SEZ attīstības plānā 2018. – 2035. gadam gan teikts, ka "SEZ pārvaldes rīcībā nav informācijas, ka Liepājas ostā ir paredzēts izveidot pilna servisa NATO militāro ostu. Līdz ar to Liepājas kā militārās ostas darbība Attīstības plānā netiek izskatīta".


Jau decembrī Aizsardzības ministrija vēstīja, ka "2021. gadā aizsardzības nozare turpinās attīstīt Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru, galveno uzsvaru liekot uz reģionālo militāro bāzu, noliktavu, poligonu un apmācību infrastruktūras attīstību, lai Latvijas reģionos stiprinātu valsts aizsardzības spējas, radītu jaunas darba vietas un sekmētu ekonomisko izaugsmi".