Liepājas domes deputāts Ģirts Kronbergs (LRA) ir pārliecināts, ka viņa atkāpšanās no vicemēra amata devusi iespēju esošajai domes koalīcijai turpināt darbu.

Kronbergs aģentūrai LETA pauda, ka lēmumu par atkāpšanos no vicemēra amata pieņēmis, lai esošā domes koalīcija varētu turpināt veiksmīgi strādāt.

"Iepriekš koalīcijā notikušajās sarunās mūsu partneri vienbalsīgi pateica, ka ir gatavi ar mums strādāt, taču viņiem ir tieši neuzticība man. Pret mani tiek vērsti daudzi pārmetumi, taču neviena krimināllieta pret mani vai aicinājums ierasties kādā no drošības iestādēm man nav bijis. Ja vienīgā problēma tajā visā esmu es, tad, lai mūsu koalīcija paliktu stiprāka un cilvēki varētu nopietni strādāt tālāk, es pakāpjos malā," sacīja Kronbergs.

Taujāts, vai nedomā nolikt arī deputātu mandātu, Kronbergs sacīja, ja pret viņu būtu ierosināta krimināllieta, vai arī, ja viņš justos pie kaut kā vainīgs, vai zinātu, ka ir izdarījis kaut ko sliktu, tad pats atkāptos un noliktu arī deputāta mandātu.

Tāpat deputāts informēja, ka šorīt Liepājas domē iesniedzis iesniegumu par savu atkāpšanos.

Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska (Liepājas partija) padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs aģentūrai LETA apliecināja, ka Kronberga iesniegums domē ir saņemts.

Kā ziņots, pirmdien sasauktā preses konferencē Kronbergs paziņoja par savu atkāpšanos no Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka tūrisma un investīciju jautājumos amata. Kronbergs skaidroja, ka šādu lēmumu pieņēmis, lai apstākļos, kad koalīcijas partneri pauduši neuzticību konkrēti viņam, nemestu ēnu arī uz saviem kolēģiem. Viņš turpinās būt Liepājas domes deputāts, kā arī aizvien startē Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Kronberga atkāpšanās sekoja pāris dienas pēc tam, kad polittehnologs Reinis Točelovskis paziņoja, ka Seskam neglaimojošo izdevumu "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" pirms 2017.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām finansējuši un atbalstījuši mēra koalīcijas partneri Jānis Vilnītis (LRA) un Kronbergs.

Vilnītis un Kronbergs šos apgalvojumus noliedza, tomēr Kronbergs atzina, ka ar Točelovski ir sarakstījies, tomēr sarakste tagad esot sagrozīta un interpretēta. Kaut ko no publicētā viņš atpazīstot, bet sarakstes daļu, kas attiecas uz sarunām par pirmsvēlēšanu "avīzes" finansēšanu, Kronbergs pilnībā noliedz.

Politikas kuluāros izskanēja aizdomas, ka šo Točelovska paziņojumu Seska puse varētu izmantot, lai atkāptos no solījuma pēc Saeimas vēlēšanām Liepājas mēra krēslu atdot Vilnītim.