SIA "V projekts” par daudzmiljonu koncertzāles "Lielais Dzintars” vairākkārtēju ekspertīzi saņemšot nepilnus 16,5 tūkstošus latu.

Kā portālam sacīja Didzis Jēriņš, par divas reizes veiktajām ekspertīzēm SIA "V projekts", saskaņā ar līgumu, saņems Ls 14 999. Par pašreiz veicamo, jau trešo pēc kārtas ekspertīzi, "V projektam" tikšot piemaksāti vēl ap 1,5 tūkstošiem latu (10% no līguma summas), tātad kopā ar 16,5 tūkstošiem latu.

Vai tas ir daudz vai maz?

"Absurda, neloģiska un neproporcionāla samaksa par veicamo darba apjomu!” – portālam atzina arhitekts Gundars Vērpe.

”Ja par trešo ekspertīzi bija jāpiemaksā tikai 1500 latu, tad tie ir apmēram 150 lati katram ekspertam pirms nodokļu nomaksas. Par šādu samaksu varētu sniegt nelielu konsultāciju, nevis veikt nopietnu ekspertīzi,” uzskata Vērpe.

Projekta dokumentācija, pēc Vērpes teiktā, aizņem astoņas lielas kastes (!). „Ņemot vērā, ka ekspertiem bija jāizskata arhitektūras un inženierkomunikāciju sadaļas, jāsalīdzina arhitektūras un būvkonstrukciju sadaļas, turklāt visi secinājumi jāsaliek kopā, tā ir absolūti neadekvāta samaksa.”

Šāda ekspertīze uzskatāma par apšaubāmu, un pašvaldības politiķiem būtu jāpieprasa "Lielā Dzintara” neatkarīga ekspertīze, uzskata Vērpe. Tāpat būtu jāprasa atbildība no projekta uzraudzītāja SIA "Būvkonsultants” („Ko viņi veselu gadu ir darījuši, ja projekts nevar iziet ekspertīzi?!”).

Otrs iemesls, kāpēc būtu nepieciešama neatkarīga ekspertīze, uzskata Vērpe, ir tas, ka izstrādātās tāmes neatbilst patiesībai. "Tajās trūkst daudzu būtisku elementu, kas visi maksā naudu. Izmaksas iespējamas pat trīs reizes lielākas, nekā šobrīd lēstie19,5 miljoni latu!”

Atklāts paliek jautājums, kāpēc U.Vecvagara SIA "V projekts" uzņēmās tik milzīgu darbu par tik neatbilstošu samaksu? Varbūt tāpēc, ka SIA "V projekts", kas sniedz ne tikai arhitektūras pakalpojumus, bet arī restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumus, nomā telpas „Domes kafejnīcai” Rožu ielā 6?

Un vēl – kā šajā gadījumā pašvaldības juristi varēja nepamanīt interešu konfliktu?