Trešdien, 3. oktobrī, Latvijas arhitektu biroji aicina skolēnus un studentus piedalīties Atvērto durvju dienā. Pasākums notiks ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā un Talsos, piedāvājot jauniešiem unikālu iespēju iepazīt arhitekta profesiju, biroju darbību un projektu izstrādes procesu. Informāciju par to, kuri arhitektu biroji vērs savas durvis apmeklētājiem, iespējams skatīt Latvijas Arhitektu savienības mājas lapā, kā arī Facebook lapā, portālu informēja savienības sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Gorska.

Izglītojošs un iedvesmojošs pasākums jauniešiem


Atvērto durvju diena ir paredzēta, lai dotu iespēju skolēniem un studentiem tuvāk iepazīt arhitekta ikdienas darbu, biroja dzīvi, projektu izstrādi un realizāciju. Pasākuma ietvaros tiks organizētas ekskursijas pa birojiem, maketu apskates un sarunas ar biroju darbiniekiem, kā arī stāsti par projektu tapšanu un arhitekta profesionālo dzīvi.

Linda Leitāne: "Arhitektūra ietekmē mūsu dzīves kvalitāti"


"Arhitektūra ievērojami ietekmē mūsu vidi, kultūru un publisko telpu, un līdz ar to arī mūsu dzīves kvalitāti," uzsver Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja Linda Leitāne. Viņa aicina jauniešus izmantot šo iespēju, lai paplašinātu savas zināšanas un skatījumu uz arhitektūru kā profesiju.

Atvērto durvju diena notiks Latvijas Arhitektūras nedēļas ietvaros, kas notiks no 2. līdz 6. oktobrim, un arī Latvijas Arhitektu savienības 100 gadu jubilejai veltītu pasākumu sērijas ietvaros.

Vairāk informācijas par Atvērto durvju dienu ŠEIT.