Valsts nekustamo īpašumu pārvaldītājs "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) plāno izsolīt Liepājas narkoloģisko slimnīcas ēku, kura atrodas Liepājā, Kūrmājas ielā 22.

To aģentūrai BNS pastāstīja VNĪ sabiedrisko attiecību speciālists Arnis Blodons.

Viņš norādīja, ka kopš pērnā gada 19.decembra nekustamais īpašums Kūrmājas prospektā 22, Liepājā, pārņemts no Privatizācijas aģentūras.

Pēc Blodona teiktā, ēka ilgstoši netiek izmantota. Laikā no 2002.gada līdz 2009.gadam ēka ir bijusi iznomāta vairākiem nomniekiem, bet nekādas reālas darbības šajā laikā nav veiktas. Ēka ir pilnībā atslēgta no visām inženierkomunikācijām, ilgstoši neapkurināta, un kopumā tā ir neapmierinošā stāvoklī. Ēkai ir nepieciešama kompleksā renovācija (rekonstrukcija), kuras laikā veicams ēkas pārplānojums atbilstoši projektēšanas uzdevumam. Paredzot ēkas pārplānojumu, būtu vēlams risināt visa lielā tikai daļēji apbūvētā gruntsgabala tālākās izmantošanas (apbūves) iespējas. Tāpat jāparedz ēkas kompleksie energoefektivitātes pasākumi.

Vienlaikus esot jāveic pamatu remonts, pamatu hidroizolācijas atjaunošana, sienu kapitāls remonts, pagraba pārseguma pilnīga nomaiņa, starpstāvu pārseguma pilnīga vai daļēja nomaiņa, jaunu evakuācijas kāpņu ierīkošana, jumta daļas nesošo konstrukciju daļēja renovācija, jumta seguma pilnīga nomaiņa, grīdu pilnīga nomaiņa, logu un durvju nomaiņa, iekšējās un ārējās apdares pilnīga atjaunošana,visu iekšējo un ārējo inženierkomunikāciju pilnīga nomaiņa, kā arī pilna apmēra labiekārtošana.

VNĪ pārstāvis uzsvēra – ņemot vērā, ka koka konstrukcijas ēka ir sliktā tehniskā stāvoklī un tai ir nepieciešami lieli ieguldījumu, optimālākais īpašuma izmantošanas veids ir to virzīt atsavināšanai. "Izsoles nevar rīkot, kamēr nav pieņemts Ministru kabineta (MK) rīkojums par atsavināšanu. Pēc MK rīkojuma pieņemšanas VNĪ pasūtīs tirgus vērtējumu, apstiprinās cenu un izsoles," piebilda Blodons.

Attiecīgais MK rīkojuma projekts iekļauts valsts sekretāru sanāksmes darba kārtībā, ceturtdien, 8.oktobrī, un vēlāk par to lems valdība. Plānots izsolīt zemes vienību 3295 kvadrātmetru platībā un būvi – biroju ēku 1013,3 kvadrātmetru platībā.

Atbilstoši informācijai no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas īpašuma kopējā kadastrālā vērtība 2015.gada 1.jūnijā bija 194,7 tūkstoši eiro (zemes vienības vērtība – 93 776 eiro un biroju ēkas vērtība – 100 925 eiro).