Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs savā facebook.com profilā izsaka viedokli par "Elvi" veikalā nopirkto dzērienu "Liepājas alus".

"Kāds beidzot ir izdomājis aizpildīt nišu – Liepājas alus veidā. Pat pieejams veikalā "Elvi". Nolēmu tomēr pie svētdienas nodegustēt. Nevaru teikt, ka no alus kvalitātes neko nesaprotu – studentu korporāciju vidē esmu jau 25 gadus un pat esmu praksē vairākus mēnešus strādājis "Beck's" alus darītavā Brēmenē... Manuprāt, šis ir tas gadījums, kad, izmantojot pilsētas, īpaši Liepājas vārdu, ir jāsaskaņo tā izmantošana. Ir tāds teiciens – par gaumi nestrīdas – viņa vai nu ir, vai nav... Diemžēl nebūšu šī konkrētā produkta lietotājs un aicinu ražotāju uz nopietnu sadarbību laba Liepājas alus ražošanā, ne tikai vārda izmantošanai alus "izstrādājuma" pārdošanai..." – raksta Ģirts Kronbergs.

Piebildīsim, ka pieminētā produkta ražotājs ir SIA "Banderi SJDE", Braslas iela 29a, Rīgā.

Liepājas vārda izmantošanu portāls irliepaja.lv lūdza komentēt domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāju Zitu Lazdāni. Viņa raksta:

"No juridiskā viedokļa mums kā pašvaldībai nav tiesības iejaukties cita uzņēmuma preču ražošanā un likums neparedz Liepājas pašvaldībai ierobežot vārda "Liepāja" izmantošanu. Saistošie noteikumi paredz to, ka rakstiski jāsaskaņo ar Liepājas pašvaldību tie gadījumi, kad tiek izmantots Liepājas ģerbonis un logo – to gan bez saskaņošanas nedrīkst izmantot komercnolūkos.

Protams, labā prakse būtu bijusi, ja uzņēmums, kurš ražo šo konkrēto alus šķirni, būtu painformējis Liepājas pilsētu par savu vēlmi ražot šādu produktu un, iespējams, kopdarba rezultātā būtu nonākuši pie liepājniekiem tīkamāka gala produkta, ko labāk pieņemtu arī paši pilsētas iedzīvotāji."