Tekstilmateriālu ražotāja SIA "Lauma Fabrics" 2012.gadā guvusi 2,8 miljonus latu peļņu, audzis arī apgrozījums, raksta portāls db.lv. 

Pērn "Lauma Fabrics" apgrozījums bijis 24,2 miljoni latu un tas ir lielākais uzņēmuma vēsturē, db.lv informēja uzņēmumā. Labos finanšu rezultātus uzņēmuma vadība skaidro ar tirgus aktivizēšanos un pieprasījuma pieaugumu, kā arī mērķtiecīgām investīcijām ražošanā un energoefektivitātē.

"Mēs apzināti gājām uz to, lai gūtu maksimālu peļņu, jo no tās finansējam apdares ceha rekonstrukciju," db.lv skaidroja SIA "Lauma Fabrics" ģenerāldirektors Edijs Egliņš. Visu gadu uzņēmumā bija noteikts stingrs taupības režīms, lai varētu sākt vērienīgāko investīciju projektu kopš uzņēmuma dibināšanas.

Šogad "Lauma Fabrics" uzsākusi apdares ceha rekonstrukciju, kas ietver gan būvdarbus, gan jaunu iekārtu uzstādīšanu. Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni eiro (4,9 miljoni latu), un to plānots realizēt nākamo trīs gadu laikā. Uzņēmumā patlaban strādā 550 darbinieki, un to skaitu pagaidām palielināt nav plānots, atzina E.Egliņš. Šogad prognoze ir daudz piesardzīgāka, norādīja uzņēmuma vadītājs. Apgrozījuma pieaugums plānots vien 5% robežās, arī peļņa būs mazāka, jo tirgus aktivitāte pirmajā ceturksnī kritusies.

SIA "Lauma Fabrics" dibināta 2005.gadā. 2011.gadā SIA "Lauma Fabrics" apgrozījums bija 22,1 miljons latu, peļņa – 1,99 milj.Ls. No 2010.gada februāra "Lauma Fabrics" īpašnieks ir Kiprā reģistrētais "Myrtyle Ventures Limited".