Liepājas tekstilmateriālu ražotāja "Lauma Fabrics" pagājušajā nedēļā izveidojusi meitaskompāniju SIA "Lauma Medical", liecina "Firmas.lv" dati, ziņo aģentūra LETA.

Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 499 920 eiro, bet tās vienīgā īpašniece ir "Lauma Fabrics". Vienlaikus "Lauma Medical" patiesais labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata ir Igaunijas pilsonis Indreks Rahumā.

"Lauma Medical" valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Edijs Egliņš, bet valdes locekļa amatā iecelta Diāna Suprunoviča.

Komercreģistrā "Lauma Medical" iegrāmatota 30.maijā. Tās juridiskā adrese ir Ziemeļu iela 19, Liepājā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Lauma Fabrics" apgrozījums pagājušajā gadā bija 31,909 miljoni eiro, kas ir par 1,9% mazāk nekā 2017.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 50,9% un sasniedza 3,457 miljonus eiro.

Tostarp "Lauma Fabrics" apgrozījuma materiāli sieviešu veļas šūšanai veidoja 28,346 miljonus eiro, medicīnas produkcija – 2,292 miljonus eiro, cietie kausiņi – 590 800 eiro, korsešu izstrādājumi – 485 000 eiro, bet formēšanas izstrādājumi – 195 400 eiro.

"Lauma Fabrics" ietilpst apakšveļas ražošanas uzņēmumu grupā AS "European Lingerie Group", kuras galvenā mītne atrodas Latvijā. "European Lingerie Group" patiesais labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Rahumā.

"European Lingerie Group", izmantojot zīmolu "Lauma Fabrics", ražo mežģīnes un tekstilmateriālus lielākajiem apakšveļas ražotājiem, bet ar zīmolu "Lauma Medical" tiek ražoti medicīniski tekstilizstrādājumi. Tāpat uzņēmumu grupa izstrādā, ražo un izplata apakšveļu ar zīmoliem "Conturelle" un "Felina". Tai ir ražotnes Latvijā, Ungārijā un Vācijā.

"European Lingerie Group" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 39,97 miljoni eiro.