Uzņēmuma "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš atstājis amatu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma valdē turpina strādāt vienīgais valdes loceklis Indreks Rahumā, kurš arī līdz šim ieņēma valdes locekļa amatu.

Egliņš aģentūrai LETA pavēstīja, ka "Lauma Fabrics" ir "European Lingerie Group" grupas uzņēmums. Grupas līmenī tiek plānotas izmaiņas korporatīvās pārvaldības struktūrā, tostarp arī "Lauma Fabrics" valdē.

Šajā sakarā 27.novembrī publiski piereģistrētas un redzamas izmaiņas, kas faktiski iekšēji stājušās spēkā jau 15.oktobrī – par "Lauma Fabrics" vienīgo valdes locekli kļuvis Rahumā, bet līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Egliņš turpmāk pildīs uzņēmuma ģenerāldirektora pienākumus.

"Lauma Fabrics" valdē Egliņš strādājis kopš 2007.gada, bet valdes priekšsēdētājs bijis kopš 2015.gada.

Jau vēstīts, ka "Lauma Fabrics" pagājušajā gadā strādāja ar 32,228 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 9,4% un bija 3,132 miljoni eiro.

"Lauma Fabrics" ietilpst apakšveļas ražošanas uzņēmumu grupā "European Lingerie Group", kuras galvenā mītne atrodas Latvijā. "European Lingerie Group" patiesais labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Indreks Rahumā.

"European Lingerie Group", izmantojot zīmolu "Lauma Fabrics", ražo mežģīnes un tekstilmateriālus lielākajiem apakšveļas ražotājiem, bet ar zīmolu "Lauma Medical" tiek ražoti medicīniski tekstilizstrādājumi. Tāpat uzņēmumu grupa izstrādā, ražo un izplata apakšveļu ar zīmoliem "Conturelle" un "Felina". Tai ir ražotnes Latvijā, Ungārijā un Vācijā.

"European Lingerie Group" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 39,97 miljoni eiro.