Uzņēmums "Lauma Fabrics" šī gada pirmo pusgadu, salīdzinot ar pagājušo gadu, noslēdz ar 21% apgrozījuma pieaugumu. Salīdzinot ar pagājušo gadu, ir nostabilizējies Krievijas tirgus.

Tajā pat laikā pieaugusi arī realizācija uz rietumu tirgu, informē "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš.

Uz rietumu tirgu uzņēmums šobrīd realizē aptuveni trešo daļu no saražotās produkcijas. Lai palielinātu realizāciju, uzņēmums pagājušajā gadā būtiski palielināja mārketinga aktivitātes dažādās valstīs organizējot prezentācijas, konferences, kā arī piedaloties izstādēs un forumos. Uzņēmuma produkcija tiek prezentēta izstādēs Maskavā, Parīzē, Lionā, Varšavā, Kijevā, Minhenē, Astanā un Šanhajā.

Pateicoties starptautiskām izstādēm un forumiem, ir atrasti vairāki jauni klienti. Šobrīd uzņēmums eksportē 85% no saražotās produkcijas uz vairāk kā 20 dažādām valstīm.

2016. gadā uzņēmums plāno sasniegt 32,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% vairāk nekā iepriekšējā gadā un plāno investīcijās novirzīt 806 tūkst. eiro.

Lielākā daļa no uzņēmuma pēdējo gadu peļņas tika novirzīta krāsošanas ceha rekonstrukcijai, kas kopumā uzņēmumam izmaksāja 6 miljonus Eiro. Šobrīd rekonstrukcija ir pabeigta un jaunais krāsošanas cehs būtiski uzlabo uzņēmuma konkurētspēju un energoefektivitāti.
 
Šobrīd uzņēmumā "Lauma Fabrics" strādā 470 darbinieku, kas ir par 40 darbiniekiem vairāk nekā gadu atpakaļ.
 
Kā katru gadu, arī šogad uzņēmums dosies kolektīvajā atvaļinājumā. No 25.jūlija ražošana tiks apturēta uz 3 nedēļām. Atvaļinājuma laikā tiks veikti dažādi remonta darbi, ko nav iespējams veikt laikā, kad rūpnīca strādā.
 
"Lauma Fabrics" meitas uzņēmums SIA "Tele Textile Latvia", kas Laumas telpās nodarbojas ar tehniskā tekstila jeb ģeotekstila ražošanu, šobrīd strādā trīs maiņās. "Tele Textile Latvia" ražotos poliestera audumus galvenokārt izmanto grunts nostiprināšanai ceļu būvē un erozijas novēršanai. SIA "Tele Textile Latvia" ražotne vasaras laikā netiks apturēta, jo vasarā ir vislielākie pasūtījumi no ceļu būvniekiem.