Uzņēmums "AmberStone Group" turpinās strādāt pie kurortviesnīcas kompleksa būvniecības projekta Liepājā, informē Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Uzņēmumam būs jāiesniedz projekts un līdz 30.septembrim jāsaņem būvatļauja Liepājas pilsētas būvvaldē būvniecības sākšanai, intervijā "Rietumu radio" stāstīja Ansiņš, raksta LETA.

Liepājā Attīstības komitejā 7.jūlijā lems par izmaiņām līgumā par zemes nomu SPA attīstīšanai Jūrmalas parkā. Interese strādāt pie sanatorijas – kūrortviesnīcas kompleksa – būvniecības projekta attīstītājiem nav zudusi, paskaidroja Ansiņš.

Izstrādāta zemesgabala topogrāfija, veikta ģeoloģiskā izpēte, aerofotografēšana, notiek dendroloģijas atzinuma sagatavošana.

Organizēts arhitektoniskās vīzijas un koncepcijas izstrādes konkurss. No iesniegtajiem darbiem neviens nevarēja tikt faktiski īstenots, jo neatbilda ekonomiskajam pamatojumam.

Notiek darbs pie nepilnību novēršanas, lai arhitektoniskā vīzija atbilstu visām prasībām. Būvvaldē tā varētu tikt iesniegta līdz septembra beigām. Iespējams, var nākties to vēl pagarināt, ja projekts iestiepsies jūras krasta kāpu aizsargjoslā, līdz ar to būs nepieciešams ietekmes uz vidi novērtējums, kas prasa zināmu laiku, precizēja Ansiņš.

Saskaņā ar līgumu nomnieks turpinās maksāt nomas maksu 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības gadā un nekustamā īpašuma nodokli 1,5% apmērā.