Grūtības nonākušā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionārs Kirovs Lipmans ir gatavs pildīt kompānijas lielāko kreditoru prasību un investēt uzņēmumā.

Tiesa, ar nosacījumu, ka mainīsies kompānijas vadība, aģentūrai BNS sacīja Lipmans.

"Kreditoru izvirzītas prasības ir ļoti pozitīvas. Viņiem [uzņēmuma akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam] vajadzētu atdot savas akcijas [kreditoriem]. Viņi jau ir pierādījuši, ka nespēj šajā uzņēmumā saimniekot," teica Lipmans.

Vienlaikus Lipmans norādīja, ka pats nav gatavs atdot viņam piederošās metalurga akcijas kreditoriem. "Kāpēc man vajadzētu atdot? Es jau vienreiz šo uzņēmumu pacēlu un varu izdarīt to vēlreiz. Šodien [otrdien] tikos ar potenciālo metalurga partneri, kurš būtu gatavs investēt kompānijā. Partneris ir profesionāls metalurgs, kas zina, kas šobrīd notiek Liepājā. Galvenais, lai pašreizējā metalurga vadība uzņēmumam vairs nav tuvumā," teica Lipmans.

Jau iepriekš Lipmans paudis, ka viņš Krievijā atradis stratēģisku partneri, kurš būtu gatavs palīdzēt "Liepājas metalurgam".

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Liepājas metalurga" lielākie kreditori uzņēmuma trim lielākajiem akcionāriem – Lipmanam, Segalam un Zaharjinam – izvirzījuši jaunas prasības, proti, vai nu katram investēt uzņēmumā desmit miljonus latu, vai arī pārdot tiem piederošās akcijas kreditoriem par vienu latu.

Tāpat vēstīts, ka "Liepājas metalurgs" ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānija plāno samazināt darbinieku skaitu, turklāt pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt.

"Liepājas metalurga" lielākie akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals ir gatavi kreditoru klubam par vienu latu atdot sev piederošās akcijas, ja rūpnīca atsāks darbu.

Zaharins aģentūrai BNS teica, ka, ja kreditoru klubs nodrošinās, ka "Liepājas metalurgs" atsāks savu darbību, kā arī tiks skaidrībā ar jaunās valdes sastāvu un to, kur un kad tiks veikti naudas pārskaitījumi parāda maksājumiem, viņš ir gatavs par vienu latu pārdot kreditoru klubam visu viņa rīcībā esošu uzņēmuma akciju paketi.

Pēc viņa teiktā, to gatavs darīt arī Segals. "Mēs ar Segalu esam gatavi kreditoru klubam pārdot visas savas akcijas, ja vien viņi nodrošinās, ka rūpnīca atsāk darbību, tāpat tiks skaidrībā ar parādu maksājumiem, kā arī izlems par jaunās valdes sastāvu," sacīja Zaharins.