Piektdien Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas darbinieki AS "KVV Liepājas metalurgs" telpās veica maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" dokumentu izņemšanu.

To aģentūrai LETA sacīja "KVV Liepājas metalurga" pārstāve Inese Ozoliņa.

Muitas policijas darbinieki dokumentu izņemšanā pieaicinājuši 30 Valsts policijas pretterorisma vienības "Omega" darbiniekus.

"Dokumenti ir maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" īpašums un nekādi nav saistīti ne ar "KVV Liepājas metalurgu", ne ar jaunajiem uzņēmuma īpašniekiem. Jau vairākas dienas iepriekš Muitas policijas darbinieki strādāja ar šiem dokumentiem, norādīja, ka plāno tos izņemt. "KVV Liepājas metalurgs" nelika nekādus šķēršļus veco arhīva dokumentu izņemšanai, tie tika atdoti brīvprātīgi, tāpēc nav skaidra "Omega" darbinieku piesaistīšana," sacīja Ozoliņa.

Viņa piebilda, ka, pēc viņas rīcībā esošās informācijas, dokumentu izņemšana notikusi saistībā ar senu krimināllietu, kas sākta pret uzņēmuma bijušajiem īpašniekiem.

Jau ziņots, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) 2012.gada augustā pēc "Liepājas metalurga" akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma sākusi kriminālprocesu pret bijušajiem uzņēmuma īpašniekiem Sergeju Zaharjinu un Iļju Segalu.

Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar "Liepājas metalurgu".

Valsts policija 2013.gada 14.maijā šajā kriminālprocesā veica 14 kratīšanas. Kratīšanas veiktas "Liepājas metalurga" vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

Tajā brīdī kriminālprocesā nevienai personai nav piemērots aizdomās turētā statuss, nebija arī neviena aizturētā, taču cilvēki tika pratināti.

Kratīšanas veiktas Rīgā, Liepājā un Jūrmalā. Rīgā kratīšana veikta uzņēmuma pārstāvniecībā. Kratīšanas ir veiktas uzņēmuma akcionāru un amatpersonu dzīves un darba vietās, bet citos uzņēmumos kratīšanas nav veiktas.

Kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti. Izmeklēšanas darbībās piedalījās arī VP pretterorisma vienība "Omega". Specvienības kaujinieki piesaistīti, nevis lai "veidotu šovu", bet nodrošinātu pierādījumu saglabāšanu.

Kriminālprocess ir diezgan apjomīgs, tāpēc ātrus izmeklēšanas rezultātus solīt nevar. ENAP lietas izmeklēšanā sadarbojas ar ārvalstīm, taču netiek atklāts, ar kurām. Policija arī sadarbojas ar Valsts kasi un vērtē uzņēmumā veiktā audita rezultātus.