Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei (ENAP) joprojām neizdodas panākt aizdomās turētā statusa piemērošanu bijušajai "Liepājas metalurgas" vadībai.

Turklāt šobrīd lietā nepieciešams saņemt tiesiskās palīdzības lūgumus no ārzemēm, raksta LETA.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA skaidroja, ka lieta nav izbeigta, taču kriminālprocesā aizdomās turēto statuss nevienai personai pašlaik nav piemērots. Lietas izmeklēšana ir komplicēta, jo cita starpā ir nepieciešams sūtīt un saņemt tiesiskās palīdzības lūgumus no ārvalstīm, kas pats par sevi ir ilgstošs process, skaidroja Anučins.

Izmeklēšanu aktīvi uzrauga arī prokuratūra, taču izmeklēšanas termiņi nav prognozējami, norādīja policijas pārstāvis.

2013.gada vasarā VP piemēroja aizdomās turētā statusu uzņēmuma akcionāram Sergejam Zaharjinam, toreizējam "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Iļjam Segalam.

2014.gada sākumā Liepājas prokuratūras prokurors Uldis Kursinskis nolēma atcelt trijotnei aizdomās turētā statusu. Tāpat tika atcelti drošības līdzekļi – policijas uzraudzība un aizliegums ieņemt amatu. Šajā kriminālprocesā arī nolemts atcelt cietušā statusu uzņēmējam Kirovam Lipmanam.

ENAP Kursinska lēmumu pārsūdzēja Liepājas prokuratūras virsprokuroram Atim Dzērvēnam. Arī Lipmans pārsūdzēja lēmumu par cietušā statusa atcelšanu. Dzērvēns prokurora lēmumu atzinis par likumīgu un pamatotu. Policija un Lipmans Dzērvēna lēmumu pārsūdzēja Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram Andrim Mikuļskim.

Arī Mikuļskis pieņēma lēmumu atstāt spēkā prokurora lēmumu un aizdomās turēto statusu Zaharjinam un Segalam neatjaunot. Virsprokurors šādu lēmumu pieņēmis, jo neesot iegūts pietiekams pierādījumu kopums tam, ka minētās personas ir prettiesiski piesavinājušās "Liepājas metalurga" aktīvus.

Virsprokurors arī toreiz noraidījis Lipmana sūdzību par cietušā statusa atjaunošanu.

Pašlaik bijušie akcionāri ir atzīti par personām, pret kurām ir sākts kriminālprocess.

Kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu AS "Liepājas metalurgs" vadības noziedzīgu rīcību, ENAP 2013.gada 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

Toreizējais ENAP priekšnieks Gatis Gudermanis žurnālistiem skaidroja, ka kriminālprocess sākts pēc Lipmana iesnieguma 2012.gada augustā.

Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar "Liepājas metalurgu".

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau 2013.gada pavasarī pārtrauca ražošanu. Vēlāk uzņēmums tika pasludināts par maksātnespējīgu un 2014.gadā tika pārdots Ukrainas investoriem, kas uzņēmumu pārdēvēja par "KVV Liepājas metalurgs" un atsāka darbību 2015.gadā. Šī gada sākumā uzņēmums atkal pārtrauca darbību, un tam ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta.