Papildināts. Politiskā ekstrēmista Jevgēņija Osipova dzīvesvietā otrdien Drošības policija (DP) veikusi kratīšanu, ziņo aģentūra LETA.

Osipovs stāstījis, ka DP veikusi kratīšanu pie viņa mājās šorīt, ap pulksten 10, un kratīšanas laikā esot izņemti trīs datori, telefons un dažādi dokumenti.

Pēc Osipova teiktā, šī kratīšana notikusi saistībā ar lietu pret viņa partijas biedru Girsu par Latvijas okupācijas fakta noliegšanu.

Girss esot deklarēts pie Osipova, taču viņa faktiskā dzīvesvieta ir citur, kur arī esot notikusi kratīšana, skaidroja Osipovs.

Viņš arī sacīja, ka Girss šodien esot ticis aizturēts ap plkst.6.30 un atbrīvots aptuveni pirms divām stundām.

DP pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka DP šodien Liepājā veikusi tiesas sankcionētas kratīšanas Girsa un Osipova deklarētajā adresē, kā arī Girsa faktiskajā dzīvesvietā. Šīs kratīšanas tika veiktas kriminālprocesā, kas sākts saskaņā ar Krimināllikuma pantu par genocīda, noziegumu pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu, kā arī Krimināllikuma pantu par valsts simbolu zaimošanu.

Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP no sīkākiem komentāriem pagaidām atturas.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka pret Osipovu sākta krimināllieta par valsts karoga zaimošanu. Nav zināms, vai kratīšana veikta saistībā ar šo lietu.

Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē "Facebook" ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu "figņu". Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti "puvušu asiņu krāsā". Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka DP. Ar iesniegumu DP izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs (VL-TB/LNNK) Artis Spertāls.