Liepājas domes deputāti ceturtdien, 19.februārī, domes sēdē pieņēma kūrorta attīstības koncepciju 2015.–2020.gadam, kas nepieciešama kūrorta statusa iegūšanai, raksta aģentūra LETA.

Pamatojoties uz domes lēmumu, tiks veiktas kūrorta statusa iegūšanai nepieciešamās darbības, kas paredz vērsties ar pieteikumu Ekonomikas ministrijā. Kā norāda domes pārstāvji, kūrorta statuss kalpos par instrumentu, ar kura palīdzību varēs pārliecināt gan attiecīgās teritorijas tūrisma komersantus, gan potenciālos investorus, ka attiecīgajā teritorijā kūrorta iestāžu darbība un veselības tūrisma pakalpojumi tiks attīstīti plānveidīgi un ilgtermiņā.

Liepājas pilsētas Attīstības plāna 2015.–2020.gadam investīciju plānā paredzēti vairāki projekti ar Eiropas Savienības un citu starptautisku finanšu instrumentu atbalstu.

Liepājā vēsturiski ir bijis populārs kūrorts, un arī mūsdienās pilsētas teritorijā ir kūrorta atjaunošanai nepieciešamie dabas resursi, vides kvalitāte un rehabilitācijas pakalpojumu potenciāls.

Koncepcija izstrādāta, lai veicinātu kūrorta dabas dziedniecisko resursu apzināšanu un plašāku izmantošanu, ar kūrorta pakalpojumiem saistītas uzņēmējdarbības attīstību un Liepājas pilsētas kā kūrorta vispārējo attīstību.

Kā teikts koncepcijā, Eiropā vērojams gados veco cilvēku īpatsvara pieaugums un palielinās arī šo cilvēku veselības uzlabošanas un ārstniecības pakalpojumu izmantošana ārpus mītnes zemes, apvienojot ārstniecību un ceļošanu. Ne mazāk svarīgs iemesls ir veselības tūrisma produktu cenu atšķirība. Veselības pakalpojumi Polijā, Čehijā un Baltijas valstīs ir lētāki, salīdzot ar Rietumeiropas valstīm, vienlaikus būtiski neatpaliekot veselības tūrisma pakalpojumu kvalitātes ziņā.