Liepājā lielākais samazinājums rūpniecībā otrajā ceturksnī bijis apģērbu ražošanas nozarē, sasniedzot gandrīz 56%, atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, aģentūru LETA informēja pilsētas domē.


Lai gan "Covid-19" pandēmija radīja negatīvu ietekmi uz ekonomiku un eksporta kritumu, 2020.gada pirmais pusgads Liepājas apstrādes rūpniecībā aizvadīts ar pieaugošu tendenci – saražotās produkcijas apjoms pieaudzis par 4,9% jeb 7,8 miljoniem eiro, salīdzinot ar šo periodu pērn. Pirmajā pusgadā Liepājā saražota produkcija 167 miljonu eiro apmērā, kas veido 4,5% no kopējā Latvijas ražošanas apjoma.


Turklāt pirmajā ceturksnī Liepājā bija vērojams straujš apstrādes rūpniecības apjomu pieaugums, savukārt otrajā ceturksnī – straujš kritums –, ko būtiski ietekmējis eksporta samazinājums.


Rūpniecības apjomu samazinājums bija novērojams visās nozarēs, izņemot ierīču un iekārtu remonta un uzstādīšanas nozarē, kurā bijis pieaugums.


Vislielākais samazinājums, salīdzinot ar pirmo ceturksni, bijis apģērbu ražošanas nozarē – 55,8% apmērā –, kas saistīts ar dīkstāvi saistībā ar ārkārtējā situācijā noteiktajiem pasākumiem "Covid-19" izplatības ierobežošanai.


Šī gada pirmajā pusgadā saražotā produkcija realizēta 169,2 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2019.gada pirmo pusgadu, ir par 7,4% jeb 11,7 miljoniem eiro vairāk. Lielākā daļa jeb 74% saražotās produkcijas eksportēta.


Saražotā produkcija eksportēta 125,4 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,9 miljoniem eiro jeb par 2,4% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 43,8 miljoniem eiro, kas ir par 8,8 miljoniem eiro jeb par 25,2% vairāk nekā pērn.