Starptautiskais pašapkalpošanās un automatizācijas risinājumu ražotājs "Omnic" Liepājā būvēs jaunu rūpnīcu, lai ražotu pakomātus Eiropas tirgum. Šobrīd vēl tiek precizēta potenciāli vislabākā atrašanās vieta ražotnei, bet pie labvēlīgiem apstākļiem pirmie būvdarbi  varētu tikt uzsākti jau šogad. Darbu jaunā rūpnīca varētu uzsākt jau 2024. gadā, portālu informēja "Mediju tilta" vecākais PR konsultants Jānis Basevičs.
 
Šobrīd vēl ir grūti pateikt precīzas Liepājas rūpnīcas izmaksas, bet līdzīgā ražotnē Gruzijā "Omnic" investēja 8 miljonus eiro. Liepājas rūpnīcā plānots ražot paku skapīšus, pašapkalpošanās kases aparātus, ar saules paneļiem aprīkotus pakomātus, paku skapīšus-ledusskapjus, kā arī dažādus citus pašapkalpošanās un automatizācijas risinājumus.

"Omnic" galvenā produktu attīstības vadītāja Anna Snitko (Ann Snitko): "Pakomātu tirgus piedzīvo ārkārtīgi strauju izaugsmi. Eiropā vien šobrīd ir vairāk nekā 100 000 pakomātu un tuvāko gadu laikā ir paredzama vismaz pieckārtīga tirgus izaugsme. Tostarp daudz iespēju saredzam arī pakomātu efektivitātes un ilgtspējas palielināšanā, izmantojot tehnoloģiskas inovācijas un jaunus automatizācijas risinājumus. Ražojam gan standartizētus paku skapīšus, gan arī inovatīvus un individualizētus risinājumus, piemēram, aukstumu un siltumu uzturošus pakomātus, kas dažādiem produktiem nodrošina atbilstošu temperatūru. Restorāni saviem klientiem var nosūtīt un uzglabāt siltu picu, bet pārtikas veikali – dažādus produktus, kas ir jutīgi pret temperatūras svārstībām."

"Omnic" ir starptautiska kompānijā ar pārstāvniecībām ASV, Izraēlā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Latvijā. Rīgā jau divus gadus darbojas "Omnic Group" centrālais birojs,  kura pārziņā ir Eiropas tirgus attīstība. Šovasar Rīgas pārstāvniecība atzīmēja divu gadu jubileju.

"Omnic" ir pētniecības un attīstības uzņēmums, kas izstrādā un ievieš pašapkalpošanās un automatizācijas risinājumus klientiem loģistikas, e-komercijas, mazumtirdzniecības un HoReCa sektorā. Kompānijai pieder vairāk nekā 45 patenti Eiropā un ASV. Grupā kopumā strādā vairāk nekā 150 darbinieki.

"Omnic" 2019. gadā oficiāli uzstādīja Ginesa rekordu, Kijivā izveidojot pasaulē lielāko pakomātu. Kopējais visu 1182 skapīšu augstums, saliekot tos citu uz cita, pārsniedza Eifeļa torņa augstumu.


Papildu informācijai:
Ann Gregory, partnerattiecību asociētā direktore (EMEA)
E-pasts: a.gregory@omnic.net