Šogad pavasara uzņemšanā LIAA pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām Liepājas biznesa inkubators un tā Saldus atbalsta vienība saņēma rekordlielu pieteikumu skaitu – 68 pieteikumus, no tiem programmās uzņemti 45 dalībnieki, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Ieva Ozoliņa-Balcere.

25 pieteikumi saņemti no jaunajiem uzņēmumiem inkubācijas programmā, tostarp 3 no Latvijas diasporas ārzemēs pārstāvjiem. Inkubācijas programmā uzņemti  10 dalībnieki. Savukārt, biznesa  ideju autori iesniedza 43 pieteikumus pirmsinkubācijas programmā, no kuriem 5 bija diasporas pārstāvji. Pirmsinkubācijas programmā tika uzņemti 35 dalībnieki – 25 Liepājā un 10 Saldū. Salīdzinot ar pagājušo uzņemšanu  2020.gada rudenī tika saņemti kopā 45 pieteikumi un abās programmās uzņemti 25 dalībnieki.

LIAA Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns uzsver: "2021. gada uzņemšana bija notikumiem bagāta – attālinātas konsultācijas, informatīvie semināri un liela neziņa par ieinteresētību no pretendentu puses. Šī uzņemšana bija veiksmīga, jo novērojām lielu konkurenci dalībnieku starpā. Uzskatu, ka LIAA Liepājas biznesa inkubatora komanda un konsultatīvā komisija paveica lielisku darbu, kas rezultējās 10 spēcīgu komersantu uzņemšanā inkubācijas programmā un rekordlielu uzņemto skaitu pirmsinkubācijas programmā! Katrā uzņemšanā iezīmējās aktuālās nozares. Šajā reizē, tās noteikti bija ar būvniecību saistītās ražošanas un pakalpojumu sniegšanas nozares."

Pieteiktie uzņēmumi inkubācijas programmai pārstāv šādas nozares – tekstilpapstrādes (5), namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošana (5), apstrādes rūpniecība (3), pārtikas produktu ražošana (3), izklaide un atpūta (2), specializētie būvdarbi (2), metālapstrāde (2), bet nozarēs – citu transportlīdzekļu ražošana, citi pakalpojumi un IKT katrā pa vienam pieteikumam.

Spānijā dzīvojošā Anete Nelsone, uzņēmuma "Healect" pārstāve un inkubācijas programmas dalībniece no Liepājas novada saka: "Mūsu ideja ir radīt aplikāciju, ar kuras palīdzību tiks izveidota personalizēta programma cilvēkiem ar muguras sāpēm. Muguras sāpes parasti ārstē ar bio-psiho-sociālu pieeju, tāpēc produkts sastāvēs ne tikai no vingrojumu kompleksa, bet ietvers arī globālus padomus par uzturu un dzīvesveida paraduma maiņu, lai uzlabotu dzīves kvalitāti tiem, kuriem sāpes ir ikdiena. Pieteicos LIAA inkubācijas programmai, jo šajā projekta attīstības fāzē līdzfinansējums varētu palīdzēt – līdz tiktu sasniegta stabilitāte. Lielu potenciālu produkta izstrādē redzu arī iespējā sadarboties ar citiem programmas dalībniekiem."

Šogad pieteiktās biznesa idejas pirmsinkubācijas programmai pārstāv sekojošas nozares:  IKT (6), izmitināšana (6), citi pakalpojumi (5), tekstilapstrāde (4), izklaides un atpūta (4), smaržu un kosmētikas produktu ražošana (3), koka izstrādājumu ražošana (3), pārtikas produktu ražošana (3), ārstniecība (2), cita veida izdevumu iespiešana (2), skaistumkopšana (2), apstrādes rūpniecība (1), metālapstrāde (1), citur neklasificētie specializētie būvdarbi (1).

Pirmsinkubācijas programmas dalībniece Zane Frickausa komentē: "Jau vairāk kā 10 gadus gatavoju kosmētiku sev un ģimenes locekļiem. Mana pamatnodarbošanās ir vingrošanas instruktors un saistībā ar pandēmijas ierobežojumiem, šī nozare ir pamatīgi cietusi. Domāju, ko vēl es māku un kas patīk darīt. Sapratu, ka vēlos apgūt kosmētikas gatavošanu profesionālā līmenī un gatavot kvalitatīvus dabīgus produktus bez konservantiem un citām nevēlamām substancēm, jo šadi produkti tirgū ir retums. No pirmsinkubācijas programmas sagaidu atbalstu produkta virzīšanai tirgū, mārketinga stratēģijas izveidi un kopīgas nodarbības ar zinošiem skolotājiem un citiem biznesa uzsācējiem, kas noteikti ir pozitīvi cilvēki ar skatu nākotnē. Paldies Liepājas biznesa inkubatoram par šādu iespēju."

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Liepājas biznesa inkubatora darbības teritorija ir Liepāja, Nīca, Grobiņa, Pāvilosta, Rucava, Aizpute, Durbe, Priekule, Vaiņode, Saldus, Brocēni un to novadi. Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī, jaunu dalībnieku pieteikumi tiks pieņemti septembrī. Vairāk informācijas LIAA mājas lapā https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori.