Kurzemes reģiona uzņēmējus, uzņēmējus pārstāvošās un atbalsta organizācijas, kā arī pašvaldību pārstāvjus šā gada 31. maijā aicinām uz forumu Liepājā "Finansējums un atbalsts biznesam Kurzemē". Pasākuma laikā uzņēmējiem būs iespēja uzzināt visaptverošu informāciju par pieejamām valsts un Kurzemes plānošanas reģiona atbalsta programmām un nosacījumiem, klausīties vairāku uzņēmumu pieredzes stāstus, kā arī kontaktbiržā gūt konsultācijas no virknes valsts atbalsta institūciju pārstāvjiem, informēja Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa.

Forumu atklās Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis un Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Foruma sākumā Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis sniegs ieskatu valsts, Atveseļošanas fonda un ES fondu atbalsta programmās uzņēmumu attīstībai, produktivitātes un eksportspējas kāpināšanai.

Savukārt diskusijā "Kā ar valsts atbalstu sekmēt Kurzemes uzņēmumu un reģiona ilgtspējīgu attīstību?" Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas un uzņēmumu pārstāvjiem diskutēs par nepieciešamo atbalstu straujākai Kurzemes reģiona biznesa attīstībai.  

Foruma turpinājumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), "Altum", Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvji informēs par šobrīd pieejamām atbalsta programmām uzņēmējiem. Savukārt Ventspils Augsto Tehnoloģiju Parka, Latvijas IT klastera Kurzemes pārstāvniecības pārstāvis informēs par Eiropas Digitālo informācijas centru atbalsta iespējām uzņēmuma digitalizācijai un Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvis informēs par plānošanas reģiona pašvaldību atbalstu uzņēmējiem. Tāpat foruma laikā savā biznesa pieredzē dalīsies SIA "ARKA lux" un SIA "LPSP" pārstāvji.

Vienlaikus foruma laikā komersantiem un visiem interesentiem būs iespēja klātienē saņemt LIAA, "Altum", Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Digitālā akseleratora un Latvijas IT klastera, Patentu valdes, Valsts darba inspekcijas, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, SOLVIT centra, Lauku atbalsta dienesta un Konkurences padomes pārstāvju konsultācijas par atbalsta instrumentiem un atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Forums Kurzemes reģiona komersantiem notiks š.g. 31. maijā pulksten 10 Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars" (Radio ielā 8, Liepāja). Foruma dienas kartība un pieteikšanās veidlapa dalībai forumā publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.