Sadarbojoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un Liepājas speciālajai ekonomiskajai zonai (SEZ) panākta vienošanās par Somijas uzņēmuma "Crimppi" rūpnīcas izveidi Liepājā, aģentūru LETA informēja LIAA pārstāvji.

Plānots, ka rūpnīca Latvijā sāks ražošanu šogad pirmajā ceturksnī.

"Pateicoties jau esošajām iestrādēm ražošanu būs iespējams sākt samērā strauji. Sākotnēji plānots uz Liepājas pārcelt daļu no pasūtījumiem, kas ienākuši Horvātijas rūpnīcā," atzīmē "Crimppi" izpilddirektors Timo Harri.

Pēc LIAA paustā, Latvija izvēlēta kā labākā investīciju vieta, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, izvērtējot gan darbaspēka, gan arī loģistikas aspektus. Latvija par jaunās rūpnīcas vietu izvēlēta ģeogrāfisku un vides apsvērumu dēļ, kas samazinās iekšējo transportu starp uzņēmuma ražotnēm, kā arī būtiski samazinās produkcijas piegādes attālumu un laiku klientiem.

LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja norāda, ka Somija investīciju piesaistes un inovāciju attīstības jomā ir viena no Latvijas prioritārajiem valstīm. Uzņēmums "Crimppi" pārstāv viedo materiālu nozari un strādā pie augstas pievienotās vērtības produktu izstrādes.

"Sadarbībā ar Liepājas SEZ un LIAA ir pieejami dažāda veida atbalsta instrumenti uzņēmuma veiksmīgai un ātrākai attīstībai. Uzņēmuma attīstības plānā tuvākajos gados ir darbinieku skaita palielināšana, lai dažu gadu laikā sasniegtu ap 100 un vairāk strādājošo," pauž "Crimppi" Latvijas rūpnīcas vadītājs Ingus Palapis.

Viņš arī norāda, ka "Crimppi" noslēdzis līgumu ar Liepājas SEZ SIA "Vecās ostmalas biznesa parks" par ražotnes izveidošanu biznesa parka teritorijā.

Šobrīd notiek uzņēmuma darbinieku atlases process. Ir plānots, ka uzņēmuma darbinieki tiks nosūtīti uz apmācībām citās "Crimppi" grupas rūpnīcās.

"Crimppi" ir Somijas vadu instalāciju un elektronisko komponenšu ražotājs medicīnas, enerģētikas un elektronikas sektoram, kas dibināts 2000.gadā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka SIA "Crimppi" reģistrēts 2023.gada decembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, un kompānija pieder Somijas "Crimppi".