Jauno gadu SEZ SIA "Vecās ostmalas biznesa parks" (VOB) sagaidījis ar dažām nomnieku transformācijām, kas notikušas jau aizvadītā gada nogalē. Proti, vieni Liepāju ir pametuši, bet citi – nākuši vietā. Kā mēdz teikt – vieta tukša nepaliek.


Kā portālam irliepaja.lv apstiprināja VOBP biznesa attīstības vadītāja Inese Kurvina, Vecās ostmalas biznesa parku un līdz ar to arī Liepāju atstājuši divi uzņēmumi, kuri Liepājā ienāca gandrīz vienlaikus, – Dānijas uzņēmuma "Kvist Industries" Liepājas ražotne un Somijas metālapstrādes un metāla konstrukciju ražošanas uzņēmums SIA "Premekon".  Ar pirmo no abiem uzņēmumiem VOBP nomas līgumu noslēdza 2021.gada pavasarī, ar otru – rudenī.


Dāņi Liepājā ražoja ekskluzīvus pītos krēslus, savukārt somi – industriālās platformas, metāla kāpnes, to balsti un dažādas citas metāla konstrukcijas. Iemesli, kādēļ uzņēmumi pārtraukuši darbību Liepājā, ir vairāki, sākot ar izejvielu trūkumu, beidzot ar sarežģījumiem loģistikā.


"Kvist" atstātajās ražošanas telpās jau sācis iekārtoties VOBP jaunpienācējs, Somijas vadu instalāciju un elektronisko komponenšu ražotājs "Crimppi", kas arī pārņēmis daļu bijušo "Kvist" darbinieku, ieskaitot uzņēmuma vadītāju Ingu Palapi. Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Palapis, uzņēmums plāno februārī pirmos desmit ražošanā nodarbinātos sūtīt uz apmācību "Crimppi" uzņēmumā Horvātijā un martā, aprīlī jau sākt izpildīt pirmos pasūtījumus Liepājā.


Savukārt ražotnē, ko atstāja somu metālapstrādes uzņēmums "Premekon", ienācis vietējais ražotājs, pastāstīja Kurvina.


Jau vēstīts, ka jaunu ražošanas ēku pērn VOBP uzbūvēja un nodeva nomnieka – Zviedrijas  kapitāla uzņēmuma "Care of Sweden AB" – rīcībā, tur notiek divu veidu ortopēdisko gultas matraču ražošana. "Care of Sweden AB" darbu atraduši arī vairāki kādreizējie "Kvist" darbinieki.


Par pārliecinātu un pārdomātu industriālo parku attīstību 2023.gadā VOBP saņēma Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes balvu.