Kā plānots – sešu mēnešu laikā uzbūvēts un nomiekam – "Care of Sweden AB" – lietošanā nodots Vecās ostmalas biznesa parka (VOBP) jaunais ražošanas korpuss Vecajā ostmalā 10, informē uzņemums.

Šis ir kārtējais VOBP attīstības projekts, ko VOBP pārdomāti un sekmīgi īstenojis pēdējo gadu laikā. Uzņēmuma vadība pauž gandarījumu gan par redzami paveikto, gan par iegūto pieredzi un profesionālo izaugsmi, spējot piedāvāt telpu, komunikāciju un pakalpojumu risinājumus dažādiem biznesa virzieniem.

Ir tapusi ražošanas ēka 3000 m² platībā, kā arī visas ražotnes vajadzībām nepieciešamās inženierkomunikācijas. Jaunās ražošanas ēkas būvniecības izmaksas – 1,7 miljonus eiro.

Jaunā ražotne nodota nomā, un tajā turpmāk saimniekos zviedru kapitāla medicīnisko matraču ražošanas uzņēmums "Care of Sweden AB".

Jau vēstīts, ka būvdarbi aizsākās šā gada 31.maijā ar  vēstījuma nākamajām paaudzēm svinīgu iemūrēšanu ražotnes pamatos, bet augusta vidū VOBP kopā ar būvnieku – "A-J Energobūve" – svinēja spāru svētkus.
Jaunais VOBP nomnieks "Care of Sweden" ražotnē plānojis ieguldīt divus miljonus eiro.


Jaunās ražotnes operatīvais direktors Matīss Kaņeps jau iepriekš sacīja, ka lēmums par ražotnes būvi Liepājā saistīts ar to, ka liela daļa izejmateriālu uzņēmumam jau līdz šim tika piegādāta no Baltijas reģiona. Latvijā izejvielas piegādā uzņēmumi no Jēkabpils, Ventspils un Jelgavas, bet uzņēmums no Lietuvas piegādās porolonu.


Rūpnīcā sākotnēji plānots nodarbināt vien desmit cilvēku, bet ar laiku strādājošo skaits varētu pieaugt.


"Care of Sweden" ražo divu veidu matračus – medicīniski profilaktiskos un elektroniski vadāmos medicīniskos matračus, kurus plānots ražot arī Liepājā. "Care of Sweden" produkcija ir domāta gulošiem pacientiem, lai palīdzētu ārstēt un novērst izgulējumus.


Pēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras datiem uzņēmuma "Care of Sweden" apgrozījums 2022.gadā sasniedza 21 miljonu eiro un tas eksportē savu produkciju uz apmēram 35 pasaules valstīm. Zviedrijā uzņēmums tirgo 55% produkcijas, bet 45% eksportē. Lielākais eksporta tirgus ir Austrālija.


VOBP turpina attīstīt jaunus projektus, tostarp "Northside Business Park" bijušās Mašīnbūves rūpnīcas teritorijā.