Vecās ostmalas biznesa parkā (VOBP), uzņēmumā "ARKA lux", top ekskluzīvas koka un koka-alumīnija stiklotās konstrukcijas, kurām par izejmateriālu kalpo augstākās klases FSC sertificēts priedes kokmateriāls. FSC nozīmē dabas resursu ilgtspēju, jeb vienkāršiem vārdiem sakot – nocērt un iestādi vietā..


"ARKA lux" ir viens no nesenākajiem VOBP telpu nomniekiem, dibināts 2019.gada nogalē. "ARKA lux" ir arī viens no LIAA Liepājas biznesa inkubatora uzņēmumiem. Pāris gados ar "Altum" un LIAA atbalstu tas izaudzis par nopietnu spēlētāju savā nozarē, kas specializējies uz individuāliem risinājumiem un strādā ar interesantiem, specifiskiem projektiem, izgatavojot koka un koka/alumīnija stiklotās konstrukcijas – logus, durvis, fasādes, apjomīgas (līdz 12 metriem garas) bīdāmās konstrukcijas, salokāmi bīdāmās durvis u.c.


"Mūsu mērķis nav konkurēt ar lielražotājiem un izgatavot standarta produkciju, mēs piedāvājam klientiem augstas kvalitātes energoefektīvas konstrukcijas, produktu ar augstu pievienoto vērtību," saka uzņēmuma valdes loceklis un viens no dibinātājiem Kārlis Šenkers.


Kopā ar otru uzņēmuma dibinātāju Arturu Timparu pieredzi guvuši, strādājot logu ražošanā, jau iepriekš un redzot tirgus prasības un problēmas, tika


izlolota ideja par to, ka tirgū ir jāpiedāvā kas īpašs, tāds, ko neražo visi.

Kārlis Šenkers: "Mūsu apstrādes tehnoloģija ir specifiska, mēs produktu sagatavojam tā, lai būtu redzama un pat sataustāma koka dabīgā tekstūra, kas produktam piedod ekskluzivitāti. Produkts ir mājīgs, iederas interjerā un ir kvalitatīvs."


"ARKA lux" izgatavotie logi veras uz ārpusi, nevis iekšu. Kārlis Šenkers stāsta, ka tādi logi izskatās estētiskāk, jo iespējams lietot smalkākus, ne tik masīvus koka profilus, kādi nepieciešami uz iekšu veramām konstrukcijām.


Kārlis Šenkers ar loga šķērsgriezuma paraugu – energoefektivitāti nodrošina trīskāršais stiklojums, savukārt Austrijā ražotie alumīnija profili ir izturīgi pat pret sāļo jūras gaisu. Foto: irliepaja.lv.


"ARKA lux" pērnais apgrozījums, sākot ražošanu, bija 750 000 eiro, šogad tādu pašu summu veido pasūtījumu portfelis līdz vasaras vidum.


"Pieprasījums pēc mūsu produkcijas ir liels, un tas ir pieaugošs. Sagaidām aptuveni 50% pieaugumu," teic Šenkers.

Līdz ar to ir jādomā par attīstību. "Esošajās telpās Vecās ostmalas biznesa parkā atrodamies un ražojam pusotru gadu, aktīvi paplašināmies, pērkam jaunas iekārtas, investējam ražotnē", norāda Šenkers.


Pagaidām "ARKA lux" plāno pārkārtot ražošanu esošajās telpās, lai padarītu to racionālāku, lai darbiniekiem mazāk jāstaigā un lai atrastos vieta jaunām ražošanas iekārtām. Taču tuvāko gadu laikā būšot jāmeklē paplašināšanās iespējas VOBP teritorijā, jo līdzšinējā sadarbība bijusi ļoti veiksmīga.


Uzņēmuma dibinātāji Kārlis Šenkers (no kreisās) un Arturs Timpars. Publicitātes foto.


Sākumā strādājuši trijatā, bet šobrīd par "ARKA lux" darbiniekiem sevi jau sauc 12 liepājnieki un tuvējo novadu iedzīvotāji. Ir arī ārpakalpojuma darbinieki, un tuvākajā laikā uzņēmums plāno pieņemt darbā vēl trīs, četrus darbiniekus.


"ARKA lux" strādā arī ar individuāliem klientiem Latvijas tirgū, taču galvenie klienti ir ārvalstīs – Lielbritānijā, Īrijā, arī Skandināvijā un Islandē. Eksports veido 80% no "ARKA lux" apgrozījuma.


"ARKA lux" savu produkciju klientiem nogādā galvenokārt pa sauszemi – ar smagajā mašīnām, taču, piemēram, klientiem Islandē pasūtījumi tiek sūtīti konteineros.