Aizvadītās nedēļas pēdējā darba dienā Vecās ostmalas biznesa parka (VOBP) uzņēmuma SIA "VIA-S Houses" īpašnieks Jānis Akerfelds (viņš arī VOBP valdes loceklis) kopā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldi uz preses brīfingu bija aicinājis mediju pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar savu produktu – 85 m2 (iekštelpas) lielo moduļu māju, kura tapusi Ganību ielā 61 astoņu mēnešu laikā.


Tas, kā atzina Jānis Akerfelds, ir par pāris mēnešiem ilgāk, nekā ierasts, kad uzņēmums mājas izgatavo eksportam uz Skandināviju, kur šādi mājokļi ir ļoti iecienīti. Šoreiz bija vajadzīgs ilgāks laiks, jo māja tika uzbūvēta uz stabiliem lentveida pamatiem 650 m2 lielajā zemesgabalā, ko "VIA-S Houses" iegādājusies ar vienu nolūku – uzbūvēt tajā savu izgatavoto māju un piedāvāt dzīvesvietu meklējošam, ieinteresētam pircējam Liepājā.


Kā zināms, tieši mājokļa problēma ir tā, kurai Liepājā šobrīd ir ierobežots risinājums –


pēdējos piecpadsmit gados nav uzcelta neviena jauna daudzdzīvokļu māja.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga stāsta, ka katru gadu Liepājā uz dzīvi atgriežas vairāki simti jaunu cilvēku, piemēram, pērn – 220, un faktiski pilsēta šodien nevar ne viņiem, ne jaunajiem speciālistiem vai vienkārši labi apmaksātiem uzņēmumu darbiniekiem piedāvāt mūsdienīgu dzīvesvietu.


"Tāpēc esam priecīgi par katru uzņēmēju, kurš ir gatavs šo problēmu risināt," atzīst Roga, piebilstot, ka pašvaldība cer arī uz daudzdzīvokļu māju būvniecību Klaipēdas ielā, vismaz viens attīstītājs esot pieteicies.


Savukārt Jānis Akerfelds atzīst, ka valsts atbalsta programmas nestrādā – ne velti joprojām neviens nams nav tapis ar "Altum" piedāvāto atbalstu zemas īres dzīvokļu būvniecībai, jo nosacījumi uzņēmējam ir neizdevīgi. Tāpat aprēķini parādījuši, ka neatmaksājas rindu māju būvniecība – pirms dažiem gadiem "VIA-S Houses" bijusi iecere par šādu projektu Jaunajā ielā.


Tāpēc šobrīd uzņēmums piedāvā to, kas ir pārbaudīts – moduļu māju gan kopā ar zemesgabalu, kā Ganību ielā 61, gan uz klienta zemes.  Ja līdz šim, divdesmit gadus strādājot, no "VIA-S Houses" produkcijas Latvijā palika tikai 5%, tad šobrīd uzņēmums ir gatavs likt lietā uzkrāto pieredzi un vairāk nākt pretī vietējiem klientiem – ja pieprasījums būs.


"Gan jau vienā brīdī ledus sakustēsies, un būs arī Liepājā jauni mājokļi," pārliecināts uzņēmējs.