Aizvadītās nedēļas nogalē, 11.augustā, būvuzņēmuma "A-J Energobūve" celtnieki un Vecās ostmalas biznesa parka (VOBP) valdes loceklis Jānis Akerfelds topošās ražošanas jaunceltnes augstākajā punktā piestiprināja vainagu, tā apliecinot, ka būvkonstrukciju montāža pabeigta. Šo angāru VOBP būvē tieši zviedru uzņēmuma "Care of Sweden AB" vajadzībām.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja VOBP attīstības vadītāja Inese Kurvina, ražošanas angāra karkasa būve ir pabeigta, un tā būvniecībai izlietoto konstrukciju kopīgais svars ir 90 tonnas.


Pēc Kurvinas sacītā, būvdarbi, kas aizsākās 31.maijā ar  vēstījuma nākamajām paaudzēm svinīgu iemūrēšanu ražotnes pamatos, rit savu gaitu saskaņā ar grafiku. Jaunajai ražotnei jābūt pabeigtai sešu mēnešu laikā. Angāra kopējā platība ir 3000 m², un šajā projektā VOBP plāno investēt 1,7 miljonus eiro.


Foto: SEZ.


Par to, ka biznesa parka teritorijā drīz vien sāksies jauna ražošanas angāra – H 8 – būvniecība, Jānis Akerfelds žurnālistiem stāstīja jau marta vidū: "Tehniskais projekts ir gatavs, mājasdarbs ir izdarīts, un drīzumā var sākties komunikāciju izbūve un ēkas būvniecība."


Jaunās VOBP ražošanas platības aizņems Zviedrijas medicīnisko matraču ražošanas uzņēmums "Care of Sweden", kurš pēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora Kaspara Rožkalna iepriekš sacītā ražotnē plānojis ieguldīt divus miljonus eiro.


Lēmums par ražotnes būvi Liepājā saistīts ar to, ka liela daļa izejmateriālu uzņēmumam jau līdz šim tika piegādāta no Baltijas reģiona. Latvijā izejvielas piegādā uzņēmumi no Jēkabpils, Ventspils un Jelgavas, bet uzņēmums no Lietuvas piegādās porolonu, iepriekš sacīja saka jaunās ražotnes operatīvais direktors Matīss Kaņeps.


Foto: SEZ.


Rūpnīcā sākotnēji plānots nodarbināt vien desmit cilvēku, bet ar laiku strādājošo skaits varētu pieaugt.


"Care of Sweden" ražo divu veidu matračus – medicīniski profilaktiskos un elektroniski vadāmos medicīniskos matračus, kurus plānots ražot arī Liepājā. "Care of Sweden" produkcija ir domāta gulošiem pacientiem, lai palīdzētu ārstēt un novērst izgulējumus.


Pēc LIAA datiem uzņēmuma "Care of Sweden" apgrozījums 2022.gadā sasniedza 21 miljonu eiro un tas eksportē savu produkciju uz apmēram 35 pasaules valstīm. Zviedrijā uzņēmums tirgo 55% produkcijas, bet 45% eksportē. Lielākais eksporta tirgus ir Austrālija.