SIA "Lauma Fabrics" apgrozījums šī gada pirmos piecus mēnešus pieaudzis par 9 procentiem, salīdzinot ar attiecīgo periodu pirms gada. Pieaudzis arī darbinieku skaits.

Kā portālu informēja uzņēmums, "Lauma Fabrics" 2011. gada apgrozījums sasniedza 22,1 miljonu latu un gandrīz 2 miljonu latu peļņu. Šogad uzņēmums plāno sasniegt 23,3 miljonu latu apgrozījumu. No šī gada sākuma darbā pieņemti papildus 36 darbinieki, un šobrīd kopumā uzņēmums nodarbina 546 darbiniekus, informē SIA "Lauma Fabrics" ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

"Pasūtījumi šobrīd ir pārsnieguši pirmskrīzes apjomus un liela daļa ražošanas iekārtas tiek nodarbinātas divdesmit četras stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Šāds darba režīms paredzēts līdz uzņēmuma kolektīvajam atvaļinājumam, kas šogad plānots no 23. jūlija līdz 13. augustam." stāsta E. Egliņš.

Realizācijas apjomu pieaugums vērojams visos uzņēmuma galvenajos eksporta tirgos – Baltkrievijā, Krievijā, Ukrainā, Polijā un Lietuvā. Līdz ar ražošanas jaudu palielināšanu, no šī gada sākuma uzņēmumā darbā papildus pieņemti 36 darbinieki, lielākoties ražošanas cehos – kontrolieri, šķirotāji, aušanas un adīšanas operatori, diegu vērēji, elektrokāra vadītāji, mehāniķi, remontatslēdznieki un citi speciālisti.

Jauno speciālistu piesaistei uzņēmums šogad uzsācis sadarbību arī ar Liepājas Valsts tehnikumu. Šobrīd no tehnikuma uzņēmumā praksē pieņemti vairāki pēdējā kursa studenti – elektriķi, mehatroniķi un citi speciālisti. "Ja praktikanti labi sevi parādīs, iespējams, ka kādam no viņiem tiks piedāvāts palikt strādāt mūsu uzņēmumā" norāda E. Egliņš.

Uzņēmuma ražotā produkcija šogad jau prezentēta starptautiskās izstādēs Parīzē, Maskavā un Kijevā. Šobrīd norit aktīva gatavošanās ikgadējai pircēju konferencei, kura 20. jūnijā notiks Jūrmalā un kurā piedalīsies visi uzņēmuma SIA "Lauma Fabrics" galvenie klienti. Vienlaikus notiek gatavošanās starptautiskajai izstādei "Interfiliere", kas norisināsies no 6. līdz 10. jūnijam Parīzē, Francijā.

Pēc divu gadu pārtraukuma "Lauma Fabrics" pagājušā gadā atsākusi aktīvi investēt uzņēmuma modernizācijā. 2011. gadā uzņēmuma iekārtu modernizācijā un remontdarbos tika ieguldīts pusmiljons latu, savukārt šogad plānots ieguldīt 1,5 miljonus latu. Šogad tiks iegādātas divas jaunas adīšanas mašīnas, katra 140 000 eiro vērtībā, kā arī tiks uzsākta krāsošanas ceha rekonstrukcija, kuru paredzēts realizēt trīs gadu laikā. Kopējās projekta izmaksas sasniedz 7 miljonus eiro un šo projektu uzņēmums pieteicis Eiropas fondu līdzfinansējumam un cer saņemt atbalstu 30% apmērā. "Krīzes laikā nebija iespējams realizēt visus ieplānotos remontdarbus un modernizācijas pasākumus, tāpēc šogad un tuvākajos gados jārealizē iepriekš atliktie darbi" skaidro E. Egliņš.