Šonedēļ Liepājā bija ieradušies AS „Liepājas papīrs” biznesa partneri no Baltkrievijas, lai apspriestu rīcības scenārijus gadījumā, ja ES sankcijām pret Baltkrieviju sekos pretreakcija.

Kā portālam pastāstīja uzņēmuma „Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājā viesojušies pērn izveidotā AS „Liepājas papīrs” un baltkrievu kompānijas „NTS” kopuzņēmuma „NTS Poligrafija” līdzīpašnieks Valērijs Ņekraševičs un uzņēmuma direktors Vasilijs Aņikejevs.

Kā jau portāls rakstīja, uz šo Gomeļas apgabala Rečicas pilsētā izvietoto uzņēmumu "Liepājas papīrs" pārcēla standarta uzlīmju ražošanu.

Jānis Vilnītis: „Kā zināms, Latvija iestājusies pret plašu sankciju piemērošanu, jo tas skartu ne vien daudzus Baltkrievijas iedzīvotājus, bet arī nodarītu būtisku kaitējumu Latvijas ekonomikai. Taču Eiropas Savienības sankciju pret Baltkrieviju apjomi precīzi zināmi kļūs tikai šodien. Savukārt kāda būs Baltkrievijas prezidenta Lukašenko reakcija – vai viņš rīkosies saprātīgi, pēc samērības principiem vai arī izdomās, ka pret Eiropas Savienību jāpiemēro divas vai pat trīs reizes lielākas sankcijas, mēs vēl nezinām. Tāpēc ar saviem baltkrievu partneriem pārrunājām visus iespējamos scenārijus, arī pašus melnākos, un to, kā katrā no gadījumiem rīkosimies.”

To, ka sankcijas pret Baltkrieviju negatīvi atsauksies arī uz "Liepājas papīra" meitasuzņēmuma "NTS Poligrāfija" darbu, Vilnītis jau uzsvēra iepriekš un apliecināja atkal. „Ja Baltkrievijā tiks noteikts importa embargo, tas ietekmēs uzņēmuma darbu, jo etiķešu izgatavošanai izmantojam Eiropas Savienībā ražotus materiālus. Atbildes uz visiem jautājumiem šobrīd nav, tomēr ar partneriem vienojāmies, ka arī šādā gadījumā risinājums ir iespējams – nāksies iepirkt materiālus trešajās valstīs. Par laimi, Baltkrievijai ir tādi partneri kā Krievija un Kazahstāna. Tomēr es ceru, ka abas puses būs pietiekami saprātīgas, un tad nekas briesmīgs mums nedraud.”

Šobrīd "NTS Poligrāfija" strādā veiksmīgi, sacīja Vilnītis, uzņēmuma apgrozījums pakāpeniski audzis, februārī sasniedzot 140 000 eiro, jau tuvākajā laikā uzņēmumā bija plānots nodarbināt vēl vairākus jaunus darbiniekus, un tad strādājošo skaits sasniegtu jau 27 cilvēkus.