Portāls irliepaja.lv saņēmis apstiprinājumu, ka viens no lielākajiem Baltkrievijas IT uzņēmumiem, kas sākotnēji bija izteicis vēlmi pārcelt savu darbību uz Liepāju, tomēr devis priekšroku Latvijas galvaspilsētai.


Sazinoties ar domi, uz jautājumu, kā veicas ar citu baltkrievu uzņēmumu piesaisti, saņēmām šādu atbildi:


"Liepāja bija viena no pirmajām pašvaldībām, kura proaktīvi sazinājās ar jau esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem Baltkrievijā, lai piedāvātu iespēju pārcelt savu uzņēmumu darbību uz Liepāju. Joprojām notiek sarunas gan sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), gan nepastarpināti norisinās komunikācija ar vairākiem IT uzņēmumiem no Baltkrievijas. Esam iepazīstinājuši potenciāli ieinteresētos baltkrievu uzņēmumus ar pilsētā pieejamajām brīvajām uzņēmējdarbības teritorijām, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) statusa priekšrocībām, nodokļu politiku, dzīves vides pieejamību un ērtumu.


Savstarpējā komunikācija joprojām norisinās un sarunas turpinās".


Savukārt Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos un Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks par Baltkrievijas IT uzņēmumu ienākšanu Liepājā saka tā:

"Uzņēmumu pārnākšana ir komplicēts process, un, lai arī Liepājas pašvaldība joprojām uztur kontaktus ar Baltkrievijā strādājošajiem IT nozares uzņēmumiem, taču, tā kā šis process ietver virkni jautājumu, kas ir ārpus pašvaldības kompetences, piemēram, jautājumus par bankas kontu atvēršanu, vīzu un uzturēšanās atļauju noformēšanu utt., no Latvijas puses sarunas pamatā vada LIAA. Esam no savas puses sagatavojuši visu nepieciešam informāciju par Liepāju, Speciālo ekonomisko zonu, pieejamām teritorijām un nomas platībām, tā kā ceram, ka sadarbība ar kādu no Baltkrievijas uzņēmumiem varētu izveidoties".


Kā vēstīja nacionālie mediji, pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām pieauga baltkrievu uzņēmēju interese par Latviju. Pašlaik, pēc ekonomikas ministrijas sniegtajiem datiem, 12 Baltkrievijas uzņēmumi ir pieņēmuši pozitīvu lēmumu par savas darbības pārcelšanu uz Latviju. Savukārt, kā ziņo Lsm.lv, padziļinātas konsultācijas sniegtas 116 Baltkrievijas uzņēmumiem un privātpersonām. Pašlaik šie uzņēmumi Baltkrievijā nodarbina vairāk nekā 4000 cilvēku.


No potenciālajiem 116 investoriem 30 uzņēmumi strādā informācijas tehnoloģiju jomā, bet 25 ir ražošanas uzņēmumi. Arī vairākas Latvijas pašvaldības ir izteikušas Baltkrievijas uzņēmējiem savus piedāvājumus, kurus LIAA apkopo un piedāvā saviem klientiem, informē LIAA.