Masu informācijas līdzekļos izskanējušas dažādas versijas par Nacionālās apvienības (partiju TB/LNNK un VL) nesaskaņām, veidojot vēlēšanu sarakstu.

Liepājā par šo tēmu joprojām virmo dažādas baumas, puspatiesības un pat meli.

Kā partijas TB/LNNK grupas vadītājs Liepājā uzskatu par savu pienākumu informēt un sabiedrībai izskaidrot esošo un neseno situāciju.

Apmēram pirms mēneša TB/LNNK Liepājas grupu pārsteidza fakts, ka VL Liepājas nodaļas biedri kategoriski iebilst pret tagadējā TB/LNNK Liepājas deputāta Ivara Kesenfelda iekļaušanu vēlēšanu sarakstā.

Publiski tika uzsvērts, ka iemesls tam ir mūziķa Jura Pavītola faktors.

Taču tam nav nekāda sakara ar Pavītola medijos paustajām nepamatotajām materiālas dabas pretenzijām pret deputātu, un Pavītola kungs par šo atklāto publisko ķengāšanos jau ir saņēmis Nacionālās apvienības Ētikas komisijas pirmo un pēdējo brīdinājumu par neētisku rīcību.

VL Liepājas nodaļas patriotiskajiem jauniešiem, kuri vēl pilnībā neapzinās Liepājas faktisko situāciju, bija pretenzijas pret Kesenfelda „neelastību” un nespēju darboties Ulda Seska vadītajā koalīcijā, kā arī pret viņa it kā slikto reputāciju.

Pateicoties TB/LNNK Liepājas grupas biedru absolūtam atbalstam un Nacionālās apvienības valdes locekļu Gaida Bērziņa un Raivja Dzintara spējai iedziļināties situācijā, tika rasts kompromiss – piektā vieta sarakstā.

Vēl lielākas skaidrības labad gribu uzsvērt, ka pretēji konkurentu cerībām, Nacionālajai apvienībai ir vienots vēlēšanu saraksts, kurā simpātijas dažādu kandidātu piedāvājumam varēs vērtēt Liepājas iedzīvotāji!