Pēc galvenās egles iedegšana un mūsu jaunā mēra uzrunas par brīnumiem mēs ar Ivaru Kesenfeldu no aukstā vēja patvērāmies Romas kafejnīcā pie laba Malbeka glāzes.

Gribējām vēlreiz feisbukā pārlasīt mūsu bijušā pilsētas galvas vietnieka Ģirta Kronberga testamentu mums visiem, kurš tapis pēc viņa, kā īsta vīra, cienīgas atkāpšanās no lielā amata:

"Esmu daudziem paskaidrojumu, parādā par to, kas notika tieši pirms nedēļas.

Tie kas mani labi pazīst – tie zin, ka ar mani grūti manipulēt, izsakot draudus, šantažējot vai izsakot dažādus ultimātus. Savus lēmumus pieņemu pats, izvērtējot situāciju un ieguvumu kopīgai lietai.

Liepājas ekonomiskajā politikā iesaistījos jau sen – 1998 gadā sākot vadīt LTRK Liepājas nodaļu. Biju un joprojām esmu viens no tūkstošiem liepājnieku – darba rūķu, kas darot savu darbu – cēlām mūsu Liepāju pa ķieğelītim vien. Palīdzēju un turpinu palīdzēt uzņēmējiem iekļūt un nostiprināties dažādos tirgos, risinot dažādus nestandarta jautājumus. Tādējādi stiprinot mūsu ražotāju konkurētspēju.

Nācu politikā, lai ieviestu korekcijas pilsētas vadības metodēs un atiieksmē pret uzņēmējiem un ne tikai. Sešos gados ir redzams progress un domāju, ka jaunā kombinācija varēs strādāt vēl jaudīgāk. Lai veicas.

Novēlu kritiski katram vērtēt savus darbus un ētikas normas vienādos standartos.

Iesāktie projekti ar Baltkrievijas biržu, aviokompāniju un tranzīta projekti, kā arī Ukrainas Ziemeļu reğionu vajadzību iekļaušanu Liepājas ostas nākotnes apritē – tiks attīstīti arī turpmāk. Arī projekti ar Anglijas, Vācijas, Igaunijas, Izraēlas un citu valstu investīciju projektiem. Gada laikā tādi projekti nav fiziski ieraugāmi, bet ar laiku nosēdīsies Liepājā.

Paldies ğimenei, partneriem un vēlētājiem par doto iespēju.

Nekur jau nepazūdu, esmu vienmēr līdzās, pat, ja esmu Minskā, Kijevā, Štutgartē, Prāgā vai Šanhajā. Jūsu Ģirts"

Izlasot šo Ģirta Kronberg sirdsvēstuli, mums kļuva bēdīgi par  mūsu pilsētu, kura bez Ģirta politekonomiskās kompetences un starptautiskiem sakariem vairākos kontinentos, ir zaudējusi attīstības sparu un varbūt pat nākotni.

Un pēc mūsu domām, tas ir noticis tikai tāpēc, ka mūsu politiskie līderi Jānis Vilnītis un Uldis Sesks ir vieglprātīgi un neadekvāti drastiski attiekušies pret Ģirtu kā pret cilvēku un ekonomikas stratēģi, un politiski tuvredzīgi viņam pamājuši uz atvērtām durvīm.

Varbūt Uldim un Jānim sirdī ir iezadzies greizsirdības grēks pirms Ziemassvētkiem? Ja tas ir tā, tad jaunajam vicemēram Uldim Seskam un tikpat jaunajam mēram Jānim Vilnītim būtu kopā jāuzraksta Ģirtam izlīguma vēstule – uz Prāgu vai Šanhaju.