Pēc mūsu abu ilgas aizņemtības perioda tiekamies ar Ivaru "Promenādes" vestibilā, lai pie glāzes sarkanvīna atkal iedarbinātu mūsu prāta mehāniku par aizraujošiem notikumiem mūsu pilsētas sakarā.

Stāsts ir par mūsu Liepājas nesavtīgāko, gudrāko, stresa izturīgāko, stratēģiski domājošāko Latvijas politiskās nākotnes Tālavas taurētāju Uldi Pīlēnu.

Mums ar Ivaru ir bijusi laime būt ar Uldi kopā daudzās dzīves situācijās un dzirdēt viņa domu spēcīgās mandalas. Arī tad, kad viņš kā politiķis stiegroja Latvijas politisko armatūru Tautas partijā un kā uzņēmējs un patriots no šīs partijas čakli dzina dzelzsbetona pāļus Latvijas austrumu robežas būvobjektos.

Bet tagad, viegli reibstot no sarkanvīna, mēs ar Ivaru stādījāmies priekšā, kā šodien mūsu Uldis


no burvju zintnieka baltās mantijas ir izvilcis un uz Ķīpsalas integrācijas institūta altāra uzlicis LATVIJAS APVIENOTO SARAKSTU.

Sarakstu kā bezpartejisko profesionāļu komisariātu, lai glābtu Latviju no tādiem subjektiem kā Kariņš, kas Pīlēnaprāt der tikai kā ziņu pienesējs no viensētām.

Zinot Ulda dzīves ritumu un domāšanas veidu, mums ar Ivaru ir pārliecība, ka mūsu līdzpilsonis Uldis nepretendēs uz premjera krēslu vienā no Eiropas Savienības nabadzīgākajām un korupcijas apsēstākajām valstīm – Latvijā. No tik neperspektīva amata Uldis noteikti sevi pasaudzēs.

Bet mums ir pārliecība, ka Ulda nospraustais ceļš ar labu armatūras stiegrojumu tiek betonēts uz Prezidenta pili. Jo bez biznesmeņa talanta Uldim piemīt arī izcils mācītāja talants. Mums gan prāti jaucās par konfesijas piederību. Un mums ar Ivaru mazliet pietrūkst iztēles, kā Pīlēna kungs izsniegs politiskās indulgences no Ventspils Aivara draudzes pēkšņi aizmukušajiem jēriem.   

Taču bez jebkāda sarkasma mēs ar Ivaru paceļam glāzes, lai Uldim vainagotos ceļš uz Rīgas pili, kur uz tagadējā Latvijas prezidenta Levita fona viņš izskatīsies kā intelektuāls Lāčplēsis. Līdz Vairai Vīķei-Freibergai vai mūsu pirmajam prezidentam Jānim Čakstem mūsu Uldim diemžēl pat ar tālu ceļu nepietiek.

Bet vienalga mēs ar Ivaru būsim lepni, ka pazīstam un kādreiz esam bijuši vienā telpā ar mūsu Liepājas Uldi!