Sēžot ar savu draugu Ivaru galerijā "Romas dārzs" aiz slēgtām durvīm un malkojot kafiju, pārrunājām "Covid-19" krīzes ietekmi uz cilvēku veselo saprātu.
 

Mūsuprāt, šī epidēmija kļuvusi par labu indikatoru cilvēku mentālajam stāvoklim kā tādam mūsu sabiedrībā. Piemēram, nesen, ejot pa Peldu ielu, satiku pazīstamu skolotāju, manuprāt, inteliģentu cilvēku, kurš man uzdeva jautājumu, vai es vakcinēšos pret "Covid-19"? Atbildēju, ka noteikti to darīšu tikko tas būs iespējams. Un tad manā virzienā atskanēja lamu izvirdums… Atzīšos, tas mani pat mazliet uzjautrināja.

Brīnumu lietas "Covid-19" krīzes ietekmē notiek arī Saeimā un valdībā, kuras nopietni ietekmē mūsu tautas kalpu lemtspēju.

Spilgts piemērs tam bija nesenā drāma valdībā un Saeimā, kad tika "norakstīts" viens no Latvijas pēcatmodas valdību sakarīgākajiem un darbspējīgākajiem  ministriem – Juris Pūce. Smieklīgākais bija tas, ka Artusa Kaimiņa kolēģis aktiermākslā


Māris Mičerevskis nolēma taranēt savas partijas biedru, pašvaldības reformu "ģenerāli" Juri Pūci "par prettiesisku autostāvvietas atļaujas lietošanu Vecrīgā" pēc tam, kad bija noklausījies Raimonda Paula dziesmu "Manai Dzimtenei".

Un līdz asarām smieklīgs bija mūsu ilggadējā "Vienotības" politiķa un tagadējā premjera – daiļrunātāja Kariņa – svētulīgais izbrīns par tādu nepieredzētu noziegumu Latvijas politikā. Izskatās, ka caurlaides atļaujas nelikumīga izmantošana nozīmības ziņā stāv pāri, piemēram, OIK atļaujām, kuras savulaik tika dalītas "Vienotības" virsvadībā Kariņa kunga deguna galā.

Smieklīgas bija arī šarmantās zemnieces un šahistes Danas rūpe par Pūces sirdsapziņas nepareizo stāvokli.

Un mums kā NA apvienības eksbiedriem, zinot šīs partijas naudas tikumus, bija jāpasmaida arī par īstenā latvieša Raivja Dzintara tēvišķo novērtējumu tautietim Pūcem…
 
P.S.
Varbūt Raimonda Paula dziesmu "Manai Dzimtenei" vajadzētu regulāri atskaņot pirms Ministru kabineta  sēdēm? Tad varbūt notiktu Nacionālais brīnums. Un mūsu pusmiegā esošais finanšu ministrs Reirs pamostos līdz galam un pieprasītu, lai valdība un Saeima divkāršo atalgojumu skolotājiem un ierindas ārstiem.