Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa neuzskata, ka tās pienākums ir vienmēr informēt liepājniekus par pilsētas mēra valstiski svarīgajām gaitām.

"Man tas nav jādara,” – uz jautājumu, kāpēc par Ulda Seska došanos uz Azerbaidžānu kopā ar ārlietu ministru nekas netika ziņots sabiedrībai, portālam atbildēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas darbinieki labprāt popularizē domes priekšsēdētāja un viņa vietnieku labos darbus, taču bieži vien ir par slinku vai aizmāršīgu, lai informētu par liepājnieku apmaksāto amatpersonu ikdienas gaitām.

Agrāk, izlasot domes notikumu kalendāru, ikvienam bija skaidrs, vai pilsētas vadītāji ir tepat, Liepājā, devušies komandējumā vai atrodas atvaļinājumā.

Taču, kā telefonsarunā man pareizi norādīja Aigars Štāls: „Tas bija agrāk...”

Pamazām tieši domes priekšsēdētāja ikdiena aizvien vairāk tikusi „aizslepenota”, arvien neiespējamāk kļuvis uzdot mēram tiešus jautājumus (šāda privilēģija reizi nedēļā ir tikai „Rietumu Radio”, turklāt dome par to nez kādēļ vēl piemaksā!).

Toties tā vietā liepājniekiem katru nedēļu domes notikumu kalendārā cītīgi tiek ziņots par Vides un veselības daļas veselības veicināšanas konsultanta Armanda Treimaņa lekcijām un supervīzijām!

Esmu pārliecināta, ka liepājniekiem, kuri šo domi ievēlēja, ir tiesības zināt ne tikai par augstāko amatpersonu, bet arī citu struktūrvienību vadītāju (piemēram, Vides un veselības daļas) vai deputātu gaitām, taču nepavisam nav obligāti jāzina par veselības konsultanta ikdienas darbu.

Kura pienākumos ietilpst sniegt liepājniekiem šīs ziņas, diemžēl nezinu, jo neesmu redzējusi Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas nolikumu, kurā droši vien noteikts, kādi pienākumi ir daļas darbiniekiem.

Bet uz jautājumu, kas tad ir Aigara Štāla kompetencē, atbilde bija: „Kas tev par daļu?”!

Nezinu, kurā skolā vai kursos Štāls apguvis šādu komunikācijas stilu, taču tas noteikti neveicina liepājnieku uzticību saviem priekšstāvjiem un viņu sabiedriskā tēla veidotājiem.

Jā, bet jautājums, kas ir un kas nav jādara Aigaram Štālam, kā arī vai liepājniekiem „ir daļa” par viņam uzticētajiem pienākumiem paliek atklāts.

P.S.
Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Ieva Puka portālam tomēr apsolīja rast iespēju iepazīties ar nolikumu, tātad ar Štāla un pārējo četru šās domes struktūrvienības darbinieku pienākumiem.