Lielākas un mazākas kļūmes, ko pieļāvuši gan projektētāji, gan būvnieki, veidojot jauno maģistrāli – Zirņu ielu (Dienvidu pieslēgums ostai), turpinās.

Par savām nedienām ar būvniekiem portālam pastāstīja liepājnieks Ivars Dreijers. Pie viņa nama Zirņu ielā 55 nobruģētā ietve pirmajā mirklī izskatās glīta un bez defektiem. Tā nešķiet arī pārmēru augsta, par ko iepriekš sūdzējušies vairāki Zirņu ielas iedzīvotāji.

Tomēr, paņemot rokā lineālu un pieliekot to pie žoga (līmeņrādis apliecina, ka žogs ir taisns) ietves vienā un otrā galā (tā stiepjas no viena ielas stūra līdz nākamajam), skaidri redzama starpība – viens gals ir par 21 cm augstāks nekā otrs.

Šāda starpība rada dažādas neērtības mājas saimniekam. Sākot ar to, ka blakus žogam izvietotie elektrības sadales skapji nu ir it kā zemē iegrimuši, līdz ar to apgrūtināta piekļuva tiem. Beidzot ar to, ka žogs, kuram būtu jāpasargā mājas iemītnieku privātā telpa no svešām acīm, vienā galā šo funkciju vairs nepilda, jo no ielas puses tam viegli var redzēt pāri.

Pirms mēneša Ivars Dreijers bija griezies pašvaldībā ar lūgumu ietvi pārbūvēt, izlīdzinot augstuma starpību ietves posma abos galos, lai samazinātos slīpums.

Savu lūgumu viņš pamato arī ar to, ka pretējā ielas pusē ietve, kas sākotnēji uzbūvēta ar defektiem, pēc tam pārbūvēta.

Atbildē, ko parakstījis domes Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis, teikts: „Izvērtējot situāciju, secinām, ka esošās augstuma atzīmes un ietves konfigurācija rada vizuālu defektu, bet nerada tiešu materiālu apdraudējumu īpašumam.”
Arī portālam Vilnis Vitkovskis sacīja: „Augstuma tēma Zirņu ielā ir smaga, bet šajā gadījumā nav tik slikti, lai būtu jākoriģē.”

Ņemot to vērā, šo ietves posmu izlemts nedemontēt, bet „zaļās zonas un ietves risinājums sadales skapju tiešā tuvumā tiks koriģēts tik, cik tas nepieciešams, lai nodrošinātu šo iekārtu apkalpošanu,” teikts Dreijeram nosūtītajā vēstulē.