Tieši aktīvākajai kafejnīcu sezonai sākoties, šās nedēļas nogalē durvis aizver "Kursas putni”, viena no nepretenciozākajām pulcēšanās vietām pilsētā.

"Kursas putni” savu pacelšanos spārnos nolēmuši nosvinēt ar ballīšu virkni, kas aizsākās jau iepriekšējā nedēļā: piektdien kafejnīcā viesojās "Aģenti” (vismaz 2/3) plus jaunais Pujāts, bet sestdien "Putnos” dziedāja un spēlēja šai vietai dvēseliski piederīgā Maija Kalniņa kopā ar Zandu Štrausu. Šonedēļ muzicēšana turpnāsies. Trešdien, 20.aprīlī, jau pulksten 19 gaidāms folkloristu "salidojums” ar Austru Pumpuri un austrasbērniem, Uldi Kākuli, Gati Vanagu, Uldi Ozolu, Kristapu Sudmali, Pēteri Lapiņu, Janu Egli, Jāni Rūci, grupu "Trans-cen-den-tāle” un citiem. Arī Maiju Kalniņu.

Savukārt nedēļas nogale, kas vienlaikus būs "Kursas putnu” pastāvēšanas beigas esošajās telpās, solās būt "roķīgākās” noskaņās. Piektdien, 22.aprīlī, pulksten 21 ar devīzi "Roks Putniem" uzstāsies rokgrupa "Flying Bra", pēc tam dziedās uns spēlēs Ainars Virga un Edgars Silacērps, bet vakaru noslēgs Emīls Dreiblats un Aleksandrs Krasavins. Sestdien, 23.aprīlī, pulksten 20 sāksies "Putnu gaisā palaišana", kurā piedalīsies dziesminiece Laura Bicāne, De Jorans (Jorans Šteinhhauers), Aivis un Ņikita, Edgars Šubrovskis (grupa "Manta”) un citi.

Artūrs Butāns, kurš šo kafejnīcu pirms nepilniem diviem gadiem radīja, portālam sacīja – tas esot bijis apbusējs lēmums. Savi plāni un izaicinājumi ir viņam, savi – biedrībai "Tējas istaba”, kas turpinās savu pastāvēšanu šajā namā un nu arī kafejnīcas telpās. Turklāt beidzies arī noslēgtais nomas līgums ar mājas īpašnieku SIA "Jaunliepājas namsaimnieks”. Šī uzņēmuma pārstāvis Ivars Dreijers portālam sacīja, ka viņam pret kafejnīcu un tās saimniekiem neesot pretenziju, parādā neesot palikuši, taču "jauniešiem vienmēr jaunas idejas” un "viss notiek, kā jānotiek”, proti, vieta tukša nepalikšot, un to atkal pilnībā pārņems biedrība "Tējas istaba”, kā tas jau bija pirms "Kursas putnu” atlidošanas.

Pēc Dreijera sacītā, māja F.Brīvzemnieka ielā 28 joprojām būs atvērta un tajā valdīs līdzīga gaisotne tai, kāda tur bija tolaik, kad namā atradās Bērnu mākslas skola. Par to gādās mākslinieks Guntis Otaņķis. To apliecina arī pats Guntis – telpas viņam piedāvātas, un viņš nav atteicies, jo spēļu zāli vai ko tamlīdzīgu blakus "Tējas istabai" iedomāties neesot varējis. Kafejnīcas gan vairs nebūšot, biedrībai tas nav atļauts, bet sabiedriska telpa būs, saka Guntis. Gan skolēns, gan students varēšot nākt te, lai apēstu savu maizīti, lietotu internetu.

"Aicināsim arī uz pasākumiem, būs izstādes, attīstīsim visa veida radošumu." Līdzās jau esošajai "Tējas istabas gleznošanas studijai", kura patlaban sarīkojusi izstādi Rucavā, būšot arī dekupāžas, hennas gleznošanas, zīda apgleznošanas nodarbības, bet trīs mēnešus vasarā "Tējas istabā" darbosies bērnu radošās darbnīcas 6–13 gadus veciem bērniem. Protams, darbu turpinās arī "Tējas istabas" veikaliņš, kurā mākslinieki un rokdarbnieces varot nopirkt visu nepieciešamo, tādas atbildes: "Mums nav..." tajā nevienam neesot jādzird.

Biedrība "Tējas istaba”, ko 2010.gadā dibināja Antra Mazika un Indra Grūdupa, vairs nav tā pati, kas pirms sešiem gadiem. Indra Grūdupa savu darbību tajā beidza jau 2013.gadā, Antra portālam sacīja, ka no biedrības izstājusies pērnā gada maijā, bet turpinājusi darboties "Kursas putnos”.  

Antra Mazika: ""Tējas istaba”, kas no pērnā gada maija ir pārgājusi Gunta Otaņķa īpašumā, ir iekarojusi "Kursas putnu” telpas. Lai viņiem labi klājas... Dzīve ir riktīga skola, tikai, ja nenoliec eksāmenu, tad tevi neatmet atpakaļ iepriekšējā klasē, bet ļauj padomāt un izprast līdzcilvēkus… "

Antra Mazika saka – viņai tagad ir dots laiks pārdomām, un "ne visiem tiek balta lapa un izvēles brīvība 45 gadu vecumā!”