28.jūnijā Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma būvobjektu – rekonstruēto Ziemeļu priekšpilsētas apgaismojuma sistēmu, informē Komunālā pārvalde.

Šobrīd šajā Jaunliepājas daļā praktiski jau darbojas jaunās apgaismojuma iekārtas – apgaismojuma līnijas/kabeļi, vadības un sadales iekārtas, gaismekļi. Visi tehniskajos projektos paredzētie darbi ir paveikti.

 Jaunās iekārtas gan ir nepieciešams vēl programmēt un regulēt tā, lai visa sistēma strādātu automātiski, bet – atbilstoši dienas, vakara un nakts stundu režīmiem; tā, lai arī taupītu elektroenerģiju. Tāpēc visā Ziemeļu priekšpilsētā šonedēļ arī diennakts gaišajā laikā degs ielu apgaismojums, jo programmēšanu un regulēšanu var un vajag veikt dienas laikā.

 Apgaismojums ir sakārtots ne tikai maģistrālajās ielās ar lielāku satiksmes intensitāti, piemēram, Ziemeļu, Venstpils, Krūmu, Pulvera, Mežu ielā, bet arī daudzstāvu māju mikrorajonos, kā arī mazajās ielās ar grants segumu, kur galvenokārt dzīvo privātmāju īpašnieki un viņu ģimenes.

Daudzās no mazajām ielām ar grants segumu apgaismojums nebija vai esošie stabi un gaismekļi savu laiku bija tik ļoti nokalpojuši, ka vairs neveica savas funkcijas. Iedzīvotāji, sevišķi rudens un ziemas mēnešos, bieži sūdzējās arī par neapgaismotajiem ielu posmiem daudzstāvu māju apkaimē.

Darbi pilsētas apgaismojuma rekonstrukcijas ietvaros Ziemeļu priekšpilsētā (4. objektā) tika uzsākti 2011. gadā.

Visā rajonā tika īstenoti pieci tehniskie projekti, kuru autori ir vai nu SIA "Energoprojekts", vai SIA "Kvēle", vai SIA "Firma L4". Būvdarbu veicējs bija SIA "A-Land".

 Celtnieki atbilstoši tehniskajiem projektiem ir sakārtojuši arī daudzu Ziemeļu priekšpilsētas ceļu un ielu brauktuves, gājēju ietves, nomales. Tur, kur veikti rakšanas darbi, atjaunots grants vai asfalbetona, vai bruģa segums, zāliens, bortakmeņi. Novākti vecie apgaismes stabi un sadales iekārtas, informē SIA "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.