Līdz šā gada beigām ir plānots pabeigt sešu gājēju pāreju apgaismojuma izbūvi Vecliepājā un četrās vietās Jaunliepājas pusē, kā arī  vairāku ielu posmu apgaismojumu sešās vietās, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Vecliepājā SIA "Liepājas energomontāža" ir uzsācis gājēju pāreju apgaismojuma izbūvi:
– pār Dzintaru ielu pie krustojuma ar Klaipēdas ielu, netālu no veikala XL Sala;
– uz pārejas pār Radio ielu pie koncertzāles "Lielais dzintars";
– Vītolu un Toma ielas krustojumā, kur bērni dodas uz Centra sākumskolu
– Zivju ielā – virs gājēju pārejas pretī Rožu laukumam;
– Zivju un Andreja Pumpura ielas krustojumā;
– pie gājēju pārejas Graudu ielā, pie 44 nama.


Savukārt Jaunliepājā gājēju pāreju apgaismošanas darbi norit Rīgas, Jelgavas un Autoru ielas krustojumā – šeit top apgaismojums virs četrām pārejām.

Virs katras no pārejām tiek uzstādīti vismaz divi gaismekļi, kuriem pa tikko izbūvētajām kabeļu līnijām būs nodrošināta elektroapgāde.

Pāreju apgaismojums ir nepieciešams, lai, pirmkārt, uzlabotu gājēju drošību. Piemēram, Rīgas, Jelgavas un Autoru ielas krustojumā apgaismojums noteikti ir vajadzīgs tāpēc, ka šeit ir dzīva satiksme, bērni to šķērso, dodoties uz Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolu, citi gājēji – uz Olimpisko centru, uz aptieku, Annas tirgu vai staciju.

Šajā krustojumā Jaunliepājā virs četrām pārejām tiks uzstādīt septiņi gaismekļi un ieguldīta jauna kabeļu līnija 105 metru garumā.

Pašreiz notiekošie darbi ir turpinājums pāreju apgaismojuma ierīkošanai, kas tika uzsākts šī gada vasaras vidū.

Jūlijā Vecliepājas centrā, četru ielu, Katoļu, Peldu, Tirgoņu un Kuršu, krustojumā, jau tika uzstādīts apgaismojumu virs gājēju pārejām, un tagad tumšajā diennakts laikā šeit deg astoņas modernas LED lampas.