„Visu Latvijai!” Liepājas nodaļas jauniešus, talkojot Liepājas pludmalē, pārsteidzis mazais brīvprātīgo strādātāju skaits.

Sestdien, 27. Aprīlī, arī „Visu Latvijai!” (VL) Liepājas nodaļa piedalījās Lielajā talkā, sakopjot Liepājas pludmales un kāpu zonu posmā no Pērkones ielas līdz Glābšanas stacijai.

VL Liepājas nodaļa, kas Lielajā talkā piedalās katru gadu, šoreiz bija plānojusi sakopt Liepājas pludmales un kāpu zonu posmā no Jūrmalas ielas līdz Pērkones ielai, un pēc tam pievienoties talkotājiem Ziemeļu fortos.

Pretēji Liepājas Lielās talkas koordinātoru bažām, ka Liepājas pludmales centra zonā būs pārpildīta ar talkotājiem, un visiem tur nebūs ko darīt, ne no rīta pulksten 9, ne vēlāk – pulksten 10 –neviena talkotāja pludmales zonā nemanījām. Tāpēc tika nolemts talkot līdz Glābšanas stacijai, kur arī satikām saujiņu pirmo talkotāju, kuri nāca no Dienvidu mola puses.

Šā gada Lielās talkas moto bija „Tīra Latvija sākas Tavā galvā”, tas ir moto, ar kuru arī mēs vēlamies aicināt latviešus pārdomāt savu attieksmi pret dabu.

Piedalīšanās Lielajā talkā mums ir tradīcija – mūsuprāt tas ir kas daudz vairāk par teritorijas sakopšanu. Tā ir kopības sajūta, tas ir kopīgs darbs sev, sabiedrībai un tīrākai Latvijai. Tā ir iespēja kopā paveikt ko labu un iemācīt bērniem un jauniešiem, ka mēs paši veidojam vidi sev apkārt. Tie, kuri kaut reizi paši piedalījušies talkā, rūpējas, lai vide būtu tīra.

Ļoti pārsteidza liepājnieku mazā atsaucība. No rīta vienīgie sastaptie cilvēki bija skrējēji, vecākās paaudzes pārstāvji un suņu īpašnieki, kas, spītējot drēgnajam laikam, pastaigājās pludmalē ar saviem mīluļiem.