Tikai nepilnu nedēļu pirms noliktā datuma izziņota Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas dibināšanas sapulce. Tēvzemieši steigu neatbalsta.

Kā portālu informēja TB/LNNK Liepājas grupas līdzšinējais vadītājs Gunārs Silakaktiņš, viņš  20.jūnijā saņēmis īsu e-pasta vēstuli, kurā teikts, ka “NA valdes priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš sasauc Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Liepājas nodaļas dibināšanas sapulci.” Sapulce nolikta trešdien, 26.jūnijā, pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā.

“Uz laipno uzaicinājumu piedalīties sapulcē biju spiests atbildēt, ka diemžēl vai par laimi Latvijā ir vasara, brīnišķīgas Saulstāvja dienas, un, apzinot TB/LNNK Liepājas grupas biedrus, uzklausīju izbrīnu par tik neatbilstošā laikā organizējamu zibakciju, uz kuru vairums mūsu biedru nevarēs ierasties," atzina Silakaktiņš.

Gunārs Silakaktiņš: "Ir jau saprotama jauniešu no VL dedzība darboties politikā un ziedoties sabiedrībai, jo objektivi vēl nav vajadzība justs atbildību par savu ģimeni, radiem, draugiem un pirmām kartām kopt savējos. Arī 26. jūnijā Liepājas Universitātē notiks daži izlaidumi, vairākiem no biedriem jāpiedalās koru vai deju kolektīvu mēģinājumos pirms Dziesmu svētiem vai vienkārši jālasa zemenes un javāra pirmās zaptes.

Pēc manām domām vispirms pašvaldības vēlēšanās Liepājas NA saraksta deputātu kandidatiem vajadzētu sanākt kopā un analizēt neveiksmes vēlēšanās Liepājā, kā arī jauno situāciju, kad domē ar Seska atbalstu pie varas nokļuvis SC. Tas ir nopietns, pat draudošs signāls, par kuru vajadzētu uztraukties nacionālajiem gan vietējiem, gan Rīgas politiķiem un daudz aktuālāks par taktisku apvienotas nodaļas dibināšanu! Tāpat būtu bijis jānoskaidro, kāpēc VL Liepājas biedri ar Mārtiņu Ceriņu priekšgalā neatbalstīja tēvzemiešus, kopā neparakstoties zem liepājnieku aicinājuma jaunievēlētajiem domes deputātiem nepieļaut promaskaviskā Saskaņas centra nākšanu pie varas Liepājā."

Respektējot VL Liepājas jauniešu kopas revolucionāro vēlmi apvienoties un dibināt, tēvzemieši ierosina pirms galīgā un jau vienpusēji pieņemtā dibināšanas akta priekšspēles tomēr vienoties par pārdomātāku un piemērotāku laiku, kuru noteiktu visiem saistošs NA kongress.