Nacionālās apvienības sarakstā, kas vēlēšanu biļetenu aploksnē būs sestais, startē divu partiju – „Visu Latvijai!” un TB/LNNK kandidāti. Iepazīstieties ar tēvzemiešiem!

SARMĪTE PUJĒNA, žurnāliste
Darba gaitas saistītas gan ar vietējiem, gan nacionālajiem izdevumiem.

Uzreiz pēc studijām Latvijas Universitātes Žurnālistikas nodaļā  sekoja darbs vienīgā Liepājas laikraksta – "Komunists" – kultūras nodaļā, tad – "Kurzemes Vārds", Tautas Frontes Liepājas nodaļas laikraksts “Liepājas Vārds”, jauni projekti – "Kurzemes Ekspresis" un "Rīta Ekspresis (redaktore), vēlāk – gads laikrakstā "Diena" un gandrīz seši gadi "Latvijas Avīzē".

Šobrīd – viena no portāla "irliepaja.lv" veidotājām.

Vienmēr drosmīgi iesaistījusies jaunos projektos, vai tas bija pirmais Liepājas komercradio, TV vai jauna tipa mediji (“Kurzemes Ekspresis”, “Rīta Ekspresis”, portāls irliepaja.lv).

Līdz 1994.gadam no Latvijas Tautas Frontes saraksta bija ievēlēta un darbojās Liepājas tautas deputātu padomē.

Viena no nedaudzajām Liepājas žurnālistu saimē, kuras vārds izskan Latvijas mērogā. Pērn, piemēram, publikācijas žurnālā "Ir" par organizētās noziedzības struktūru noslepkavoto žurnālistu Gundaru Matīsu un "Liepājas metalurga" galveno akcionāru Sergeju Zaharjinu.

Lasītāji vienmēr augstu vērtējuši asos, neatkarīgos viedokļus par norisēm Liepājā un pašvaldībā.

Autore grāmatai par maestro Valdi Vikmani, rediģējusi arī savas mātes Elfrīdas Pujēnas (vienīgais cilvēks, kas izveda pāri PSRS robežai mikrofilmu ar grupas "Helsinku 86" Memorandu un citiem dokumentiem) autobiogrāfiju "Līdzās stāvēja eņģelis".

Izaudzinājusi brīnišķīgu meitu.

Par drosmīgu un atbildīgu žurnālistiku irliepaja.lv kolektīvs izvirzīja Gada liepājnieces 2012 titulam, taču Liepājas domes Apbalvojumu komisija ierosinājumu neatbalstīja.

IVARS KESENFELDS, uzņēmējs, SIA "Promenade Hotel" valdes loceklis, Liepājas domes deputāts
Gada liepājnieks 2007.

Latvijas Kultūras mantojuma balvas laureāts.

Koncertzāles “Lielais dzintars” fonda dibinātājs.

Kinoteātra „Balle” projekta īstenotājs.

12 vēsturisko ēku atjaunotājs Liepājas vēsturiskajā centrā.

Portāla www.irliepāja.lv dibinātājs.

INGA KULMANE, pedagoģe
Esmu dzimusi 1965.gada 23.decembrī. 1984.gadā absolvēju Durbes vidusskolu. 1988.gadā V.Lāča pedagoģiskajā augstskolā pabeidzu matemātikas fakultāti, iegūstot matemātikas skolotājas kvalifikāciju (maģistra grāds).

No 1988. Līdz 1993.gadam Durbes vidusskolā mācīju matemātiku, rasēšanu. No 1993.gada esmu Liepājas Kristīgās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja.

1995.gadā ieguvu LELB evaņģēlistes izglītību, bet pašreiz nepraktizēju. 2001.gadā saņēmu Dr.David Jakox balvu (ASV) ''Bethphage” par ieguldījumu bērnu invalīdu interešu aizstāvībā.

TB/LNNK esmu kopš 1994.gada, šobrīd – Liepājas grupas vadītāja vietniece.

Liepājas Domes izglītības komisijas locekle.

Daudz lasu zinātnisko literatūru, patīk jaunākās tehnoloģijas.

Patīk darbs laukos, jo tas sniedz relaksāciju un gandarījumu pēc pilsētā pavadītas darba dienas.

Darbā esmu komandas cilvēks. Neiecietīga pret netaisnību, nekaunību.

Kā vienu no galvenajām prioritātēm uzskatu cilvēku nodarbinātību, jo nav labākas zāles, terapija un cilvēka pašrealizācija, kā darbs. Tas jāieaudzina jau no mazotnes, tad sabiedrībā nebūs cilvēki patērētāji, kuri saka – “Man pienākas, man ir tiesības...”

Cilvēkam jādod makšķere, nevis zivs. Jādod iespēja strādāt, iespēja atpūsties un pilnveidoties pēc labi pavadīta darba.

VILNIS MAULIŅŠ, ģimenes ārsts
Jau trīsdesmit gadus praktizēju kā ārsts, kopš 2000.gada – ģimenes ārsts Jaunliepājā.

Es gribētu, lai uzlabojas trūcīgo, mazturīgo liepājnieku veselības aprūpe. Ar pašvaldības atbalstu vajadzētu līdzfinansēt vairāku speciālistu darbavietas poliklīnikā un arī pašiem savu sonogrāfijas iekārtu, lai Jaunliepājas iedzīvotājiem nevajadzētu braukt uz Reģionālo slimnīcu vai Vecliepāju. Tas arī maksātu lētāk – tikai trīs latus.

Vēlos, lai Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra vadībai izveidojas laba sadarbība ar jauno domi.

Mana sabiedriski politiskā darbība saistīta ar LNNK, Latvijas Tautas fronti, Zemessardzi. Esmu bijis 1994. – 1997.gada Liepājas domes deputāts.

Kā TB/LNNK vecbiedrs atbalstu mūsu deputāta Ivara Kesenfelda darbību domē, gan aizstāvot nacionālās vērtības, gan lemjot par pilsētas saimniecību.

INĀRA KALNARĀJA, režisore, folkloriste
Latviskās dzīvesziņas, godu un tradīciju zinātāja, aktrise un režisore, folkloras kopas "Atštaukas" vadītāja.

Savulaik beigusi Liepājas teātra I studiju un ilgus gadus bijusi skatītāju mīlēta Liepājas teātra aktrise, vēlāk kļuva par režisori.

Joprojām vada Liepājas Tautas teātri, amatierteātri Priekulē un protams, folkloras kopu "Atštaukas".

„Latviskās sēklas sēšana ir mūsu ikdienas darbs,” tā Ināra raksturo „Atštauku” misiju.

Rīko teātra festivālus, tostarp starptautisko Baltijas amatierteātru festivālu, kurš šogad noritēja jau piekto reizi.

Kopā ar vīru Aivaru Kalnarāju izaudzinājusi dēlu un meitu, un nu palīdz audzināt arī mazdēlu.

Pastāvīgi pilnveido savu izglītību, apguvusi gan folkloras pamatus, gan kultūras menedžmentu un projektu vadīšanu.

Kāpēc katoliskajā Lietuvā skolās obligāts priekšmets ir etnomūzika un kāpēc mazā Palanga var, bet Liepāja nevar?! – tie ir jautājums, kas Inārai Kalnarājai nedod mieru un rada vēlmi mainīt esošo lietu kārtību.

ANITA REINHOLCE, veterinārārste
Esmu dzimusi Liepājā. Mācījusies Grobiņas vidusskolā, Saldus lauksaimniecības tehnikumā.

1987.gadā absolvēju Lauksaimniecības akadēmiju. No 1987. līdz šim brīdim strādāju savā veterinārārsta profesijā.

Esmu izveidojusi veterinārārstes privātpraksi – mazo dzīvnieku klīniku Liepājā, Reiņu meža ielā 12.

Cienu godīgumu un atklātību. Neciešu melus un birokrātiju, jo tie atņem un iznieko laiku.

Mans moto: Dzīve ir atbildība. Dzīvība ir kustība, kustība ir dzīvība.

Esmu Grobiņas Sv.Brigitas Romas katoļu draudzes loceke.

Ģimenē izaudzināti trīs dēli.

Vaļasprieki: dzīvnieki – zirgi un jātnieku sports, teātris, māksla, garīgā literatūra.

Sabiedriskais darbs: esmu dibinājusi dzīvnieku aizsardzības biedrību „Nursa”, kuras mērķis ir celt sabiedrības atbildību saprātīgā attieksmē pret dzīvniekiem un to aizsardzību. Sadarbojos ar Latvijas kinoloģisko klubu „Ako”.

Mērķis, startējot pašvaldības vēlēšanās, ir godīga, taupīga un mērķtiecīga saimniekošana. Dalība Nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK deputātu kandidātu sarakstā ir izaicinājums un laba iespēja paust atbalstu uzņēmējam un deputātam Ivaram Kesenfeldam. Novērtēju viņa enerģiju un vēlmi mainīt situāciju Liepājā, tajā skaitā jaunas dzīvnieku patversmes un dzīvnieku aprūpes sistēmas izveidi.

MAIJA NEIMANE, pedagoģe
Ilggadēja Liepājas 15. vidusskolas direktore, kas arī aizejot pensijā ir rosīga, darboties griboša un varoša.

Ceturto gadu vada pensionēto skolotāju biedrību „Zelta rudens”, kas apvieno 62 skolotājus.

Kurzemē, Liepājā, Rīgā aktīvi koncertējošā Austras Bukševicas-Pumpures vadītā invalīdu biedrības ansambļa „Aspazijas” dalībniece.

Strādā Liepājas domes Izglītības komisijā.

Liepājnieku uzmanību piesaistīja Maijas Neimanes sarakstītā un 2011.gadā klajā laistā grāmata „Dar’ man, tēvis, pastaliņas”, kurā apkopota Liepājas skolu vēsture. Grāmatu autore veltījusi „ganiņu" skolai – Raiņa 6.vidusskolai, jo tajā savu ceļu reiz uzsākusi pati pieredzes bagātā pedagoģe.

Piesaistot gan pašvaldības, gan Ināras un Borisa Teterovu fonda līdzekļus, pensionēto skolotāju biedrībai sagādāta biroja tehnika – klēpjdators, kopētājs, printeris, fotoaparāts, nūjošanas inventārs, tāpat arī iespēja apceļot Kurzemi.

Maija Neimane gādā arī par to, lai biedrības biedri zinātu savas tiesības, palīdz saņemt viņiem pienākošos pabalstus.

Bijusī skolas direktore gribētu, lai Liepājas skolās tiek audzināti savas valsts patrioti.

Darbojoties domē, galveno uzmanību veltītu pensionēto skolotāju sociālās aprūpes uzlabošanai, veidotu ciešāku saikni starp jaunatni un represijas pieredzējušajiem liepājniekiem.
 
AUSTRA BUKŠEVICA, dziesminiece
Visā Latvijā daudz labāk pazīstama ar skatuves vārdu Austra Pumpure. Dziesminiece, leģendāra Imanta Kalniņa un tautasdziesmu izpildītāja, lielisku mūziķu audzinātāja, izcila liepājniece.

Lai gan beigusi Mūzikas vidusskolu, kur studēja dziedāšanu, kordiriģēšanu, ģitāru un akordeonu, Austra Bukševica-Pumpure bija pirmā, kas Latvijā sāka dziedāt „nepareizi” – nevis tā, kā vajag, bet tā, kā pati juta un gribēja, iedrošinot dziedāt arī citus, kļūstot par garīgo skolotāju daudziem saviem sekotājiem, tostarp pat profesionāliem mūziķiem.

Saņēmusi augstus apbalvojumus un pagodinājumus: Draudzīgā Aicinājuma fonda medaļu un Goda diplomu par latviskuma uzturēšanu sabiedrībā un jaunatnes audzināšanu; IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Goda liepājniece.

Austra Bukševica-Pumpure joprojām māca jaunos ģitāristus skolēnu interešu centrā „Vaduguns”, muzicē kopā ar folkloras kopu „Atštaukas” un vada ansambli „Aspazijas”.

KĀRLIS KINTS, Liepājas Jahtu centra vadītājs
Dzimis 1982.gadā, izglītību ieguvis Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā, pēc tam – kuģa vadītāja diplomu Liepājas Jūrniecības koledžā.

2007.gadā Kārlis Kints kļuva par Liepājas Jahtu centra vadītāju, un kopš tā laika Liepājā ienākošo jahtu skaits ir pieaudzis vairākkārt, pērn sasniedzot trīs ar pusi simtus. Arī pati Liepāja šajā laikā Baltijas jūras reģionā kļuvusi atpazīstamāka kā ostas pilsēta.

Tie, kas Kārli Kintu pazīst, raksturo viņu kā nopietnu, atbildīgu vadītāju, sava darba entuziastu.

2009.gadā, kad Liepājā piestāja prestižā starptautiskā regate „Baltic Sprint Cup”, tās rīkotāji īpašu pateicību par lielisko uzņemšanu izteica tieši Liepājas Jahtu centram un tā vadītājam.

Jahtu piestātnes un Vecās ostmalas promenāde kopumā, tās attīstība, drošība, kas noteikti prasa uzlabojumus, ir tas, ar ko esot domē, Kārlis Kints nodarbotos vispirms.

Publikāciju apmaksā Nacionālā apvienība.