Aizvadītās nedēļas nogalē aktieru Ilgas Martinsones un Jāņa Dreiblata mājās "Ūbelītes" Nīcas novada Pērkones pagastā bija pulcējušies kādreizējie Rīgas operetes mākslinieki, Liepājas teātra aktieri un aktrises, kuri spēlējuši savulaik Liepājā ļoti iecienītajās muzikālajās izrādes, tostarp klasisko operešu uzvedumos – Ilga Martinsone, Gunārs Borgs, Jānis Dreiblats, Ināra Kalnarāja, Dace Liepa un citi. Māksliniekus kopā bija savedis topošās dokumentālās filmas "Operetes sargs" producents Lūkass Mairis Marcinkevičs.

Taču ābelīšu stādīšana, kopīga padziedāšana un patīkama kavēšanās atmiņās, kas aizpildīja aizvadītās sestdienas notikumu "Ūbelītēs", bija tikai viens no mērķiem, galvenais, kā uzsver producents, ir tas, ka "muzikālā teātra žanrs ir pelnījis attīstību un labu augļu ienākšanos arī nākotnē".

"Ūbelīšu" talkotājus ar savu klātbūtni bija pagodinājusi gan labklājības ministre Ramona Petraviča, gan Grobiņas novada mērs Aivars Priedols un Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis, gan Grobiņas iecirkņa prāvests Ainārs Jaunskalže un katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Savukārt Liepājas mērs Jānis Vilnītis talkotājus uzrunāja virtuāli, sveicienus bija sūtījis pat valsts prezidents Egils Levits un arī viņa priekštecis Valdis Zatlers.

10. aprīlī līdzīga talka noritēja Ozolnieku novadā, un pirms tam filmas producents portālam lsm.lv skaidroja talkas un filmas ideju:


"Rīgā bija trešā labākā operete Padomju Savienībā, un es uzskatu, ka tas nevar aiziet nebūtībā, ka to vajag aktualizēt un celt gaismā.

Filma būs vizuālais skatījums, kas palīdzēs saprast, kāpēc tik svarīgs ir šis mantojums, kas var iedvesmot cilvēkus. Ir pēdējais laiks to izdarīt, jo vēl ir iespēja aci pret aci sastapt bijušos operetes māksliniekus, grāmatvežus un citus darbiniekus, bet pamazām šie cilvēki aiziet, nekas jau nav mūžīgs. Un šī augļu koku talka jeb operetes talka, kas notiks sestdien, atkal saistās ar emocionālu saviļņojumu un ideju, ka mēs augļus nepaturam sev, bet dodam tālāk."

Par filmu "Operetes sargs" teikts arī, ka tā būs "dokumentāls stāsts ar spēlfilmas elementiem, kurā atmiņu stāsti un arhīvu materiāli savīsies ar inscenenētām ainām. Caurviju tēls būs Operetes sargs, kura lomā darbosies Jānis Briedis un Gunārs Placēns". Filmas "Operetes sargs" pirmizrāde plānota šā gada nogalē.

Filmas veidotāji pērnā gada nogalē pabija arī Liepājā, tiekoties ar pilsētas vadītājiem un teātra ļaudīm.

Pērn apritēja 75 gadi, kopš Rīgā izveidoja Operetes teātri, kas jau gadsimta ceturksni vairs nepastāv; operetes trupa savulaik bija arī Liepājā.