Turpinoties tramvaju sliežu ceļa nomaiņai Jaunliepājā, no pirmdienas, 18. septembra, satiksmei atkal tiks atvērts Rīgas ielas krustojums ar Tirgus ielu, savukārt satiksmei slēgs krustojumus ar Jelgavas ielu un 1905. gada ielu, portālu informēja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

Uzņēmums SIA "Baltijas būve" kopš maija vidus Rīgas ielā veic tramvaja līnijas pārbūves darbus un plānota arī apakšzemes komunikāciju nomaiņa, tādēļ būvdarbu zonā tiek veikti rakšanas darbi un automašīnu satiksme nav iespējama.

Tramvaju kustība būvdarbu laikā netiks būtiski traucēta, taču pasažieri tiek aicināti izturēties saprotoši, ka šobrīd vērienīgo rekonstrukcijas darbu laikā ir iespējamas nelielas atkāpes no kursēšanas grafika, kas saistīts ar tramvaju kustību atsevišķos ceļa posmos pa vienu sliežu ceļu ar pārmiju palīdzību, kas reizēm var radīt aizkavēšanos.

Tramvaju sliežu ceļa pārbūve ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku.

Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no šī gada maija līdz decembrim.

SIA "Liepājas tramvajs" iepirkuma rezultātā šī gada 31. martā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA "Baltijas būve" par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Jaunliepājas un Vecliepājas ielu posmos. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 8 668 486,24, neskaitot PVN.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 4.5.1.1 Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta) 4. kārtas ietvaros, realizējot projektu Nr.4.5.1.1/21/I/004 "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 4.kārta".