Lai novērtētu Jaunliepājas mikrorajonā paveikto, kā arī iezīmētu un pārrunātu nākotnes attīstības vīzijas Jaunliepājā un bijušā "Liepājas metalurga" teritorijā, iedzīvotāji aicināti doties velobraucienā kopā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Turpinot dažādu formātu tikšanās ar liepājniekiem, velo izbrauciens pa Jaunliepāju notiks trešdien, 12. jūnijā, pulksten 18, informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece Santa Margeviča.

"Ar Jaunliepāju pilsētai saistīti lieli nākotnes plāni. Ir izstrādāts kanālmalas lokālplānojums, kas rada priekšnoteikumus dzīvas, aktīvas, labiekārtotas pilsētvides veidošanai ne vien kanālmalā, bet arī visā Jaunliepājas apkaimē. Bijušajā "Liepājas metalurga" teritorijā savukārt tiek likti pamati zaļa industriālā parka izveidei. Esmu drošs, ka šīs pārmaiņas iezīmēs pavisam jaunus vaibstus šajā pilsētas daļā un radīs arī jaunu dzīves ritmu tās iedzīvotājiem. Tāpēc man būtiski ne vien dalīties vīzijās, bet arī uzklausīt un ieklausīties pašu liepājnieku priekšlikumos, jautājumos, ieteikumos un rūpēs," par velobrauciena ideju stāsta Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Uz tikšanos velobraucēji pulksten 18 aicināti pulcēties stāvlaukumā pie Liepājas Olimpiskā centra (Brīvības ielā 39, Liepājā). Nepilnus 10 km garajā maršrutā iecerēts izbraukt pa atjaunoto Rīgas ielu un apmeklēt pagaidām slēgto Jaunās ostmalas teritoriju, kuru tuvākajā nākotnē iecerēts atvērt sabiedrībai. Velobrauciena noslēgumā būs iespēja izbraukāt plašo, ikdienā nepieejamo bijušā "Liepājas metalurga" teritoriju, kur Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis iezīmēs šīs teritorijas nākotnes attīstības scenārijus.

Lai dalītos ar savām vajadzībām un redzējumu par mikrorajona attīstību, uz velobraucienu aicināts ikviens liepājnieks, īpaši Jaunliepājas  iedzīvotāji. Lietus gadījumā velobrauciens tiks pārcelts uz citu norises datumu. Aicinām sekot informācijai Liepājas pašvaldības sociālajos tīklos.

Dažāda formāta klātienes un tiešsaistes tikšanās ar domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu tiek organizētas reizi ceturksnī. Līdz šim iedzīvotāji uz sarunām pulcējušies Ezerkrastā, Karostā, Vecliepājā, Ziemeļu priekšpilsētā un Zaļajā birzī.