"Liepājas ūdens" valdes priekšsēdētājs Andis Dejus otrdienas, 8.augusta, pusdienlaikā ir sastopams savā darba vietā Krišjāņa Valdemāra ielā, neraugoties uz to, ka iepriekšējā darba diena viņam beigusies tikai pirms dažām stundām – piecos rītā.


"Pabeidzām būvēt pirmo apvedlīniju," teic Dejus.


Runa ir par vienu no cauruļvadiem, kas novadīs pilsētas notekūdeņus – tie attīrīšanas iekārtu teritoriju sasniedz pa divām kanalizācijas caurulēm metra diametrā (ikdienā gan pa vienu no tām, jo nav nepieciešams izmantot abas) – apkārt sabrukušajam priekšattīrīšanas rezervuāram, tālāk uz attīrīšanas iekārtām. Pavisam tādi cauruļvadi būs četri, katrs ar 60 cm diametru, skaidro Liepājas ūdens" vadītājs. Arī šis risinājums būs pagaidu, tomēr drošāks, ar iespēju to izmantot ilgstošāk jeb, kā saka Dejus, "ar šo risinājumu varēsim mierīgi pārziemot".


Šādā veidā pilsētas notekūdeņi tagad tiek ievadīti attīrīšanas iekārtās. Foto: Liepājas ūdens.


Visi nepieciešamie materiāli ir saņemti, atliek tikai likt tos lietā. Pirmā cauruļvada izbūve aizņēmusi dienas četras piecas, un Dejus lēš, ka apmēram mēneša laikā varētu pabeigt atlikušos trīs.


Kamēr tas nav noticis, lai apietu sagruvušo rezervuāru, notekūdeņi tiek pārsūknēti ar sūkņiem. Pēc Dejus sacītā, ja nelīst lietus, pietiek ar pusotru sūkni, bet "Liepājas ūdens" rīcībā ir deviņi.


Rezervuārs, kuram nogāzās siena, acīmredzot būs jānojauc, jo būvvalde to atzinusi kā avārijas stāvoklī esošu, un vietā jābūvē cits. Tiesa, pagaidām piesaistītie eksperti spējuši pateikt vienīgi to, ka betons "nav pie vienas" – tas ir ideālā stāvoklī, "pat cietāks, nekā jābūt". Iespējams, vaina jāmeklē konstruktīvajā risinājumā, domā Dejus.


Sabrukušais rezervuārs bijis paredzēts papildu aerācijai, lai samazinātu sērūdeņradi notekūdeņos.


"Šobrīd tas kādu laiku nenotiks, bet tas neatstās nekādu iespaidu uz notekūdeņu kvalitāti, kas izplūdīs jūrā."


Pēc Dejus sacītā šis process bijis vajadzīgs tikai tāpēc, lai pasargātu attīrīšanas iekārtas, jo sērūdeņradis ir agresīvs savienojums.


"Liepājas ūdens" vadītājs saka lielu paldies "Būvmehanizācijas" darbiniekiem un AS "UPB" par operatīvo palīdzību būvdarbos.