Vairāki portāla irliepaja.lv lasītāji interesējušies, kāpēc centra zonā tik ilgi top izejas uz pludmali: "Veloceliņš aiz "Pūt, vējiņiem!" stāv izārdīts jau gadu!"" Tāpat liepājnieki interesējušies, vai tiešām stacionārās tualetes, ko pašvaldība iecerējusi uzbūvēt pie šīm izejām, atradīsies kāpu jūras pusē, proti, pašā pludmalē? Vai tām nevajadzēja atrasties ārpus pludmales, tuvāk veloceliņam: "Neviens taču negrib pludmalē redzēt tualetes, jau atskatījāmies uz strīpainajām, kas dažreiz pat peldēja jūrā un arī nebūt neuzlaboja gaisu pludmalē!"


Veloceliņš aiz koncertdārza "Pūt,vējiņi!" tieši pirms gada. Foto: irliepaja.lv.


Atbildi uz šiem jautājumiem pēc portāla lūguma sagatavojis Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls:

"Saskaņā ar noslēgto līgumu SIA "A-Land" darbu veikšanai objektā "Liepājas vēsturiskā centra pludmales publiskās infrastruktūras attīstība posmā no Jūrmalas ielas līdz Zvejnieku alejai 11A, Liepājā" noteiktais izpildes termiņš ir 300 dienas.


Foto: irliepaja.lv.


No 2021. gada 3. decembra objektā tika noteikts tehnoloģiskais pārtraukums. Šobrīd būvdarbi ir daļēji atsākti. Papildus izskatīšanā ir būvnieka iesniegums par darbu termiņa pagarināšanu. Kopumā būvdarbus plānots pabeigt līdz vasaras sākumam.

Tā kā būvdarbi nav atsākti pilnā apmērā jeb tehnoloģiskais pārtraukums nav noslēdzies (tas ietekmē, par cik dienām pagarinās darbu termiņš) un vēl ir jāizskata būvnieka vēstule par termiņa pagarinājumu, precīzu datumu šobrīd nav iespējams nosaukt.


Foto: irliepaja.lv.


Saskaņā ar būvprojektu, kas izstrādāts, pamatojoties uz pludmales tematiskajā plānojumā paredzēto, stacionārās publiskās tualetes kopā ar pārējo ērtākam pludmales apmeklējumam paredzēto aprīkojumu ir paredzēts izvietot pludmales daļā uz koka platformām pie katras izejas uz jūru, līdzīgi, kā tas jau ir izveidots Roņu ielas izejā uz pludmali".


Foto: irliepaja.lv.


Saskaņā ar Štāla teikto papildus centra pludmales zonā ir paredzēts izvietot stacionāro publisko tualešu komplektu arī veloceliņa daļā pie izejas uz kafejnīcu "Red Sun Buffet".