Maijā ir uzsākta gājēju-velosipēdistu ceļa gar autoceļu A11 Liepāja – Lietuvas robeža (Rucava) posmā no Liepājas līdz Nīcai izpēte, portālu irliepaja.lv informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova.


Saskaņā ar līgumu izpēti veic SIA "Projekts EAE" par līgumcenu 45 091,23 eiro (ar PVN).


Plānots, ka izpēte būs gatava nākamā gada pavasarī. 

"Izpētes projekts paredz sagatavot risinājumus un variantus par velosipēdistu ceļa trases iespējamo novietojumu, zemes jautājumiem, nepieciešamajiem pieslēgumiem piesaistes objektiem, satiksmes drošības jautājumiem.


Tā šajā gadījumā saistībā ar trases novietojumu tiek izskatīta iespēja maršrutā no Liepājas līdz Nīcai iekļaut arī Bernātus, kā arī svarīga būs Liepājas pašvaldības dalība, jo neliels posms skar Liepājas pārziņā esošu zemes gabalu.


Rezultātā veiktā izpēte piedāvās vairākus risinājumus. Lēmumi par kāda no risinājumiem realizāciju tiks pieņemti atkarībā no finansējuma pieejamības," skaidroja Kononova. 


VAS "Latvijas Valsts ceļi" iepirkumu par A11 šosejas posma izpēti izsludināja februārī, un 30.aprīlī tika noslēgts līgums  ar iepirkuma uzvarētāju SIA "Projekts EAE"


2016. gada rudenī autoceļa A11 posmā Liepāja – Lietuvas robeža (Rucava) jeb no 21,85. līdz 45,02. kilometram notika seguma rekonstrukcija, ko veica SIA "Binders".  Būvdarbu garantijas laiks ir pieci gadi.